Meslek Yüksekokulu

HABERLER Meslek Yüksekokulu HEPSİ

Sosyal Hizmetler Programımız, deprem sonrası destek faaliyetleri kapsamında "Afetlerde Çocuk Koruma" seminerini düzenledi. 19.04.2023 Tarsus Büyük İlçeler Geri Dönüşüm (BİGD) Kapsamında ilk projemizi Psikoloji Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Şükrü UĞUZ'un çevrimiçi semineri " Eğitmenler için Mindfulness Eğitimi" ile gerçekleşti 19.04.2023 Tarsus Kaymakamlığı tarafından planlanan ve paydaşı olduğumuz BİGD Projeleri için Üniversite koordinatörümüz Öğr. Gör. Şeyda ÇAVMAK , Tarsus Kaymakamlığına projelerimiz takdim eti. 19.04.2023 Tarsus Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm (BİGD) Projesi kapsamında Üniversitemiz Proje koordinatörü Öğr. Gör. Şeyda ÇAVMAK proje değerlendirme toplantısına katılmıştır. 19.04.2023 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programımız Deprem sonrası destek faaliyetleri kapsamında " Doğal Afetlerden Sonra Görülebilen Bulaşıcı Hastalıklar ve Alınması Gereken Önlemler" semine 19.04.2023 Sosyal Hizmetler programımız Deprem sonrası destek seminerleri kapsamında "Afetlerde Psikolojik İlk Yardım" konusunda seminer düzenlediler. 19.04.2023 Bankacılık ve Sigortacılık Programımız deprem sonrası destek faaliyetleri kapsamında "Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası" semineri gerçekleşti. 19.04.2023 Çocuk Gelişim programımız Deprem sonrası destekler kapsamında " Depremden etkilenen çocuklarda ve ergenlerde yas semineri" düzenledi. 19.04.2023 Sosyal Hizmetler Programı davetiyle "Afetlerde Arama Kurtarma" semineri verildi. 19.04.2023 Yeşilay kulubü etkinliği olarak Bağımlılıkla mücadele tedavi yöntemleri semineri düzenlendi. 19.04.2023

MESLEK YÜKSEKOKULU

 Çağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu üniversitemizin  1997 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamasından  bu yana   hep en son gelişmeleri takip ederek yenilikler getirmek adına öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek ve tüm gereksinimlere ve yeniliklere uygun donanım ve bilgiye sahip olacak şekilde öğrenci yetiştirmek amacıyla büyük bir istek ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Meslek Yüksekokulu Programlarımız; ilgili alandaki “Meslek Elemanı” unvanını taşıyacak olan kişinin sahip olması gereken niteliklerden yola çıkarak; gelişen teknolojiye ve piyasa koşullarına uygun, branşlaşmaya yönelik ve seçmeli derslerle öğrenci yeteneklerini dikkate alan, iş başında eğitimi özendiren, bunun yanısıra bilgisayar ve yabancı dil eğitimine de büyük önem vermektedir.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 10 program bulunmaktadır.

Bunlar Adalet, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık, , Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik, Çocuk Gelişimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sağlık Kurumları İşletmeciliği,  Programlarıdır.

 

Prof. Dr. Eda YAŞA ÖZELTÜRKAY

MYO Müdürü