SPOR TESİSLERİ

 

Sağlıklı ve formda bireylerin yaşamın her alanında başarılı olacaklarına inanan Çağ Üniversitesi, öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik her türlü spor etkinliğini yapabilecekleri tesis ve ortamı sağlamanın gururunu duymaktadır. Sporun bireyin zihinsel, sosyal, psikolojik ve fiziksel gelişimine olan katkılarının bilincinde olan üniversite yönetimi bu konuda kendine düşen görevin bilincindedir.

Üniversitemizde spor etkinlikleri iki ana başlık altında yürütülmektedir. Birincisi; yetenekli ve belirli bir performans düzeyine gelmiş öğrencilerimizin kendilerini daha da geliştirmelerini,  yarışmalara katılabilecek performans düzeyine ulaşmaları  amacı ile yürütülen takım ve bireysel   etkinliklerdir.

Üniversitemizde performans düzeyinde yapılan spor etkinlikleri şunlardır:

 

 • Badminton

 • Basketbol

 • Bilek Güreşi

 • Futbol

 • Hentbol

 • Halk Oyunları

 • Masa Tenisi

 • Tenis

 • Taekwon - do

 • Voleybol

İkinci etkinlik alanı ise; yetenekli olsun veya olmasın öğrencilerimizin sağlıklı bireyler olması ve sağlıklı toplum olma yolunda yapılan etkinliklerdir. Çeşitli branşlarda yarışma, eğlence ve oyun ağırlı yapılan etkinliklere her öğrencinin katılımı sağlanmakta, düzenlenen kurslara öğrencilerimizin becerileri geliştirilmektedir.

Üniversitemizde eğlence, oyun ve kurs amaçlı yapılan spor etkinlikleri şunlardır :

 • Aerobik – step kursları

 • Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri

 • Dalma

 • Tenis

 • Animasyonlar

 • Yamaç Paraşütü

KAPALI SPOR SAHASI

Üniversitemiz kampüsünde bulunan spor salonu  uluslararası ölçülerde  basketbol, voleybol ve hentbol sahasına sahip olup resmi maçların oynanabileceği donanıma sahiptir. Üniversite takımlarının antrenman ve maçlarının yapıldığı spor salonundan tüm öğrencilerimiz istedikleri her an öğretim görevlileri ve antrenörler nezaretinde çalışma olanağı bulmaktadırlar.

Akademik yıl boyunca ve her biri kendi branşında uzman eğitmenler nezaretinde düzenlenen tenis, basketbol, voleybol, halk oyunları ve modern danslar branşlarındaki kurslarla öğrencilerimize serbest zamanlarını değerlendirme ve becerilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır.

 

FİTNESS CENTER

Son teknoloji ürünü makinelerin yer aldığı Fitness Center’da, profesyonel antrenörlerin eşliğinde hazırlanan özel antrenmanlar sayesinde, öğrencilerin yaşam kalitelerini arttırmalarına yardımcı olunmaktadır.

FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER

 

FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER
FİTNESS CENTER

 

BASKETBOL SAHASI


   Bölgemizin iklim koşullarının her mevsim açık havada yapılacak etkinliklerin gerçekleştirilmesine olanak sağlaması nedeni ile öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı basketbol sahası özellikle bahar mevsimi ile birlikte öğrencilerimiz arasındaki yapılan street - ball turnuvasında basketbolu dolu dolu yaşamaktadır.

BASKETBOL SAHASI

 

BASKETBOL SAHASI

 


BOCCE ALANI


     Kökeninin Anadolu'ya dayandığı ve M.Ö. 5000 yıllarında oynandığı tahmin edilen, ülkemizde ise 1991 yılından bu yana oynanan Bocce Sporu için Çağ Üniversitesi'nde 2007 yılında saha oluşturulmuştur.

BOCCE ALANI

 

BOCCE ALANI

 


VOLEYBOL SAHASI


      Voleybol sporu doğası gereği her zaman oynanabilmesi nedeni ile öğrencilerimizin ilgisini çeken ve serbest zamanlarını değerlendirmelerinde önemli bir spor branşıdır. Spor kompleksi içindeki voleybol sahasında gerek öğrencilerin kendi arasında gerekse öğretim üyeleri ile zaman zaman yaptıkları turnuva  maçları heyecanlı ve zevkli geçmektedir.

VOLEYBOL SAHASI

 

VOLEYBOL SAHASI

 


TENİS KORTU


     Ülkemizde giderek  ilgi odağı olan tenis sporu öğrencilerimizin yoğun şekilde ilgi gösterdikleri spor branşı olup, uluslararası ölçülere sahip tenis sahası öğrencilerimiz tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır. Tenis sporunu öğrencilerimize öğretmek amacı ile alanında yetkin antrenörler nezaretinde kurslar düzenlenmektedir.

TENİS KORTU

 

TENİS KORTU

 

FUTBOL SAHASI


      Zemin olarak standartlara uygun olarak yapılan halı saha öğrencilerimize istedikleri zaman tahsis edilmekte,  öğrenciler arası yıl boyunca yapılan turnuvalara öğretim üyelerimizde takım halinde katılmakta maçlar çekişmeli ve iddialı geçmektedir.

FUTBOL SAHASI - BASKETBOL SAHASI
FUTBOL SAHASI

 

FUTBOL SAHASI - BASKETBOL SAHASI

 


MİNİ GOLF SAHASI


    Dünyada popülerliği olan ancak ülkemizde pekte yaygın olmayan golf sporunun üniversitemiz kampüsünde bulunan ve tamamı çim zemine sahip golf sahası normal ölçülerin küçültülmüş bir versiyonudur. Ülkemizde golf sporunu yapma olanağına sahip olma ayrıcalığını öğrencilerimizin yaşaması bizim içinde bir övünç kaynağıdır.

MİNİ GOLF SAHASI

 

MİNİ GOLF SAHASI