Meslek Yüksekokulu

 

Sevgili Öğrenciler,

Çağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 1997 -1998 eğitim öğretim yılında üniversitemizin kuruluşu ile birlikte açılmıştır. Eğitimlerini tamamlayarak çalışma hayatına atılacak öğrencilerimizi iş yaşamının gerekleri ve çağın koşullarına uygun donanımla mezun edebilmek temel hedefimizdir. Bir çeyrek asır tamamlayan yüksek okulumuz, öğretim elemanı kadrosu, uyguladığı eğitim yöntemleri, günceli yakalayan programları, sektörel iş birlikleri ve mezun başarıları ile öne çıkmaktadır.

Çağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ailesi olarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda sorumluluk duygusu ve etik değerlere sahip, donanımlı, araştırmacı, sorgulayıcı, çalıştığı işyerinde fark yaratabilen meslek elemanı yetiştirmek temel amacımızdır. Artık, hızla değişen bilgi çağı, nitelikli iş gücüne olan gereksinimi her geçen gün arttırmaktadır.

 Üniversite misyonumuz doğrultusunda misyonumuz; toplumun değişen gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve beceriye sahip meslek elemanları yetiştirmektir.

Vizyonumuz; ülkesini ve dünyayı seven, alanında evrensel bilgi ve becerilerle donatılmış, yaşadığı gezegende sorumluluk sahibi, akılcı, çok yönlü düşünen, iş hayatında aranılan uzman gençleri yetiştirmiş olmaktır.

Meslek Yüksek Okulumuzun eğitim dili Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik Bölümü hariç Türkçe’dir. Öğrencilerimize isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Eğitimi olanağı da sağlanmıştır. Okulumuzu başarıyla bitiren öğrencilerimiz, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile ÖSYM tarafından devam edebilecekleri Lisans programlarına yerleştirilerek Lisans diploması sahibi olabilirler.

Üniversitemiz kesintisiz olarak; %50 ve %100 tam burs olanağı sunmaktadır. Burslar, her yıl yapılan üniversiteye giriş sınavı sonunda ÖSYM kılavuzunda yer alan burslu kontenjanlara ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilere tanınmaktadır. Burslar eğitim öğrenim süresini kapsamaktadır.  Burslar ancak disiplin suçu ve/veya devamsızlık durumunda kesilmektedir.  Başarısızlık nedeniyle burs kesilmemektedir.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 10 program bulunmaktadır. Bunlar Adalet, Dış Ticaret, Bankacılık ve Sigortacılık, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik, Çocuk Gelişimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programlarıdır.

 Programlarımızdan “Dış Ticaret”, “Bankacılık ve Sigortacılık” ile “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” Temmuz 2022 yılı itibariyle Amerika’nın en prestijli akreditasyon kurumlarından olan IACBE kuruluşunca akredite edilmiştir. 

   Günümüz iş piyasasının  ve  çağın gereksinimlerini  alanınızda en üst düzeyde  bir eğitim öğretim ile   karşılamanız için sizleri üniversitemize, üniversitenize bekliyoruz...

Prof. Dr. Eda YAŞA ÖZELTÜRKAY

Meslek Yüksek Okulu Müdürü