İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 

 

 

30 Mayıs 2024 tarihinde Üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi Saffet Akkaya moderatörlüğünde Uluslararası İlişkiler Simülasyonu konusunda bir etkinlik düzenledi. İki oturumdan oluşan etkinlikte, öğrenciler simülasyon süresince yönettikleri ülkeler hakkında bilgi verdiler. Ayrıca, uluslararası ilişkiler sorunlarına simülasyon ortamında nasıl yaklaştıklarını anlattılar.

 

 

 

 

21 Mayıs 2024 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi Miles Robert Armitage “Australian Foreign Policy and Turkish-Australian Relations başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

30 Nisan 2024 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba ve Prof. Dr. Harun Arıkan "Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar" başlıklı konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

26 Mart 2024 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba ve Prof. Dr. Khaladdin İbrahimli "Ermeni Sorunu ve Türk Dış Politikası" başlıklı konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

8 Mart 2024 tarihinde II. Uluslararası Doğu Akdeniz Kongresi düzenlendi.

 

 

 

 

 

7 Mart 2024 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi Andreas Gaarder “Norwegian Foreign Policy and Turkish-Norwegian Relations” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba Antalya Diplomasi Forumu'nda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşmüştür. Antalya Diplomasi Forumu'na ayrıca Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencisi Mert Can Ay ve yüksek lisans öğrencisi Gülenay Tömek katılım sağlamıştır.

 

      

 

 

 

 

12 Aralık 2023 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi (E) Halit Çevik “Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına- Uluslararası Politikada Ukrayna Sorunu” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

16 Kasım 2023 tarihinde Dr. Öğr. Üyesi Saffet Akkaya'nın moderatörlüğünde "Uluslararası İlişkilerde Simülasyon Çalıştayı" düzenlendi.

 

 

 

 

 

9 Kasım 2023 tarihinde Dr. Öğr. Üyesi Saffet Akkaya "Arap-İsrail Çatışması" başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

7 Kasım 2023 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi Elif Çomoğlu Ülgen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Anısına Afrika'nın Türk Diplomasisinin Ayrılmaz Bir Parçası Haline Gelmesi” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

Çağ Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve  Araştırma Merkezi tarafından 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında Büyükelçi Burcu Çevik, 31 Ekim 2023 tarihinde “Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına- Diplomaside Kadın” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

16 Ekim 2023 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi (E) Pulat Tacar “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Anısına Diplomat Yetiştirilmesinde Uluslararası İlişkiler Eğitimi ve Geleceğin Diplomatlarına Tecrübeli Bir Büyükelçiden Öğütler” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

 

 

 

 

17 Mayıs 2023 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Cezayir Büyükelçisi Sofiane Mimouni “Africa, the Diplomacy of Algeria and the Turkish-Algerian Relations” başlıklı bir konuşma yaptı.

​​

 

 

 

 

 

Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle 12 Nisan 2023 tarihinde düzenlenen etkinlikte Büyükelçi (E) Selim Yenel “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerine Bir Bakış” başlıklı bir konuşma yaptı.

 

​​​​​

 

 

 

15 Mart 2023 tarihinde Büyükelçi (E) Prof. Dr. Ali Engin Oba moderatörlüğünde Büyükelçi Rauf Engin Soysal “Cumhuriyetimizin 100. ve Hariciye Teşkilatımızın Temellerinin Atılmasının 500.Yılında Türk Diplomasisine Bir Bakış” başlıklı bir konuşma yaptı.