İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

FİNANS, E-TİCARET & LOJİSTİK VE SANAL GERÇEKLİK LABORATUVARLARI:

CAPITALISMLAB SIMULATIONS: İŞLETME  SİMÜLASYONU

2017 yılından bu yana aktif biçimde hayata geçirdiğimiz laboratuvarlarla Gerçek İş Dünyasını Sanal Sınıf Ortamına taşıyoruz.

Son sınıf öğrencileri dört yıl boyunca edindikleri bilgileri ve birikimleri sanal ortamlarda deneme fırsatı bulmaktadır. Bu kapsamda satınalınan CAPITALISMLAB (Online Uygulama Olanağı Mevcuttur) programı ile öğrencilerimiz kendilerine tahsis edilen bir sermaye limiti çerçevesinde şirket kurmakta, kurdukları şirkette mal yada hizmet üretmekte, pazarlama ve büyüme stratejilerini denemekte, finansal raporları inceleyerek finansman olanaklarını değerlendirmekte, netice olarak şirket karını arttırmak için ne yapmaları gerektiği konusunda kafa yormakta, böylelikle karar verme becerilerini sınamakta ve geliştirmektedirler.

  • Öğrencilerimiz, Gerçek Finans Dünyasını ve Finansal Piyasaları sınıf ortamında interaktif biçimde yaşamakta ve Meta Trader 4.0 ile Matrix başta olmak üzere finansal kuruluşlarda yaygın olarak kullanılan yazılımları öğrenme ve kullanma becerisi edinerek içinde yer alacakları finans dünyasına hazırlanmaktadırlar. Yani sıra financial analytics yaklaşımı ile finans derslerini uygulamalı olarak öğrenmektedirler.
  • Sorumlu akademisyenler ve teknik ekip gözetiminde çeşitli simülasyonlar kullanılarak bilgisayar ortamında öğrencilerin uygulamalı bir biçimde lojistik öğrenmeleri sağlanmaktadır. Tedarik Zinciri Yönetimi, Ulaştırma Sistemleri & İşlemleri, Gümrükleme Süreçleri, Risk Analizleri, Lojistik Bilgi Sistemleri vb lojistik konuları uygulamalı olarak işlenmektedir.
  • Virtual Worlds- Second Life & Marketing - Sustainability & New Technologies in Business gibi dersler kapsamında geleceğin teknolojilerini kullanarak sanal dünyalarda farklı proje gurupları oluşturulup, projeler üreterek e-ticaret dünyasının geleceği hakkında fikir ve bilgi sahibi olarak yaratıcılıklarının sınırlarını zorlamaktadırlar.

 

 

VIRTUAL WORLDS - SECOND LIFE & MARKETING - SUSTAINABILITY UYGULAMALARI

Sanal Dünyalar - Second Life  

Metaverse Applications

 

https://www.virtualworldscaguniversity.com/

https://youtu.be/AE9Q8JiWpRw

https://youtu.be/ygvGD6bpIkY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metaverse Sertifikası

Sanal Dünyalar dersini alan öğrencilerimize Çağ Üniversitesi, İrlanda’dan Technological University of Dublin ve ABD’den kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Whole Brain Health imzalı dijital metaverse sertifikası verilmektedir. Dersi alan öğrenciler, dönem boyunca çeşitli yetkinlikleri yerine getirdiklerinde bu sertifikayı almaya hak kazanmaktadır. Öğrenciler avatar oluşturma, sanal dünya terimlerini açıklama, sanal dünyada avatarları aracılığıyla iletişim kurma, avatarlarını düzenleme, sanal dünya platformuna içerik ekleme gibi uygulamaları yaptıklarında üç kurum imzalı sertifikalarını dijital ortamda almaktadırlar.