Yabancı Diller Yüksekokulu

Değerli öğrencilerimiz,

Dil ve kültür zenginliğimizi paylaşarak, başarılı bir öğrenme serüvenine adım atacağınız, iletişim becerilerinizi geliştirerek yeni deneyimlerle buluşmaya hazır olacağınız, eğlenceli bir serüvene hepiniz hoşgeldiniz.

Yüksekokulumuz olarak benimsediğimiz vizyonumuz olan, küreselleşen dünyada öğrencilerimize ihtiyaç duyulan yabancı dil becerilerini kazandırma ve akademik, mesleki başarılarını destekleme doğrultusunda belirlediğimiz hedeflerimizde kararlı adımlarla ilerliyor olduğumuzu sizlerle paylaşmak isterim.

Yüksekokulumuz, siz öğrencilerimizin eleştirel düşünme, problem çözme, yaratıcılık ve iletişim gibi temel becerilerini geliştirmelerine önem veren güncel ve gelişime açık bir eğitim anlayışını benimsemektedir. Bu sayede, sadece fakültelerinizde ihtiyacınız olan dil becerilerini değil, aynı zamanda genel yaşam becerilerini de güçlendirecek, etkileşim gerektiren her ortamda aktif olabilmenizi sağlayacak yaşam boyu süren bir yabancı dil kullanma ve öğrenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla çeşitli öğrenme fırsatları sunmaktan mutluluk duyarız.

Misyonumuz doğrultusunda, çağdaş yabancı dil öğretim yöntemlerini ve tekniklerini kullanarak kaliteli bir eğitim sunabilme hedefini gerçekleştirmekteyiz. Bu bağlamda, deneyimli akademik kadromuz ile birlikte çalışarak öğrencilere zengin ve çeşitli, sürekli değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayabilen öğrenme deneyimleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Sürekli gelişim anlayışıyla hareket ederek, öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için her zaman açık bir iletişim ve işbirliği ortamı oluşturuyoruz.

Öğrenmeye olan tutkunuz ve kararlılığınızdan ilham alarak adım attığımız bu yeni başlangıçta, size sunacağımız eğitim ve destekle birlikte, bireysel potansiyelinizi keşfedecek ve geliştireceksiniz. Sınıflarımızda ve etkinliklerimizde, dil becerilerinizi pekiştirirken teknolojinin sunduğu imkanlarla aynı zamanda kültürel çeşitliliği deneyimleme fırsatları da bulabileceksiniz.

Bu yolda size rehberlik etmek ve başarılarınıza tanıklık etmek için yanınızda olmaktan, yüksek motivasyonunuz ve katılımcı ruhunuzdan alınan güçle hayallerinizin ötesine geçmenize ve uluslararası arenada kendinizi daha da geliştirmenize olanak tanıyor olmaktan mutluluk duyarız.

Çağ Üniversitesi'ne tekrar hoş geldiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Semiha KAHYALAR GÜRSOY