Adaylara Bilgi

ÖĞRENCİMİZ GÜLZEMİN CANBOLAT, EFPSA'DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü 4.sınıf  ogrencisi Gülzemin CANBOLAT, Nisan ayında Malta’da gerçekleştirilen 32. EFPSA (Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) Kongresi’nde "Türk Psikoloji Öğrencileri Koordinatörü" seçilmişti. Polonya’da düzenlenen 'EFPSA Yönetim Kurulu ve Ülke Koordinatörleri' toplantısında ise ülkemizi başarıyla temsil etti. Ayrıca bir hafta süren toplantıda , ekiplere eğitmen kimliğiyle "sosyal beceri" eğitimi verdi.

 

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİMİZİN ULUSLARARASI BAŞARISI

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Kübra YILMAZ, İtalya'da bulunan dünyaca ünlü Padova Üniversitesi’nde "Cognitive Neuroscience and  Clinical Neuropsychology" Yüksek Lisans Programına kabul edildi.
Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrencinin başvurduğu programa, ilk 10 öğrenci arasında girmeyi başaran öğrencimiz,  kariyerini Padova Üniversitesi’nde hedefi olan nörobilim alanında sürdürecek. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ÇAĞ HUKUK TÜRKİYE BİRİNCİSİ

ELSA (Avrupa Genç Hukukçular Derneği) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “Prof.Dr.Hakan Pekcanıtez I. Kurgusal Duruşma Yarışması”nda, Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Türkiye birincisi  oldu.
Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin Hukuk Fakültesi öğrencilerinden oluşan 35 takımın katıldığı yazılı (dilekçe) ve sözlü aşamalardan oluşan yarışmaya, katılan takımlarımız dereceyle döndüler. 
Yarışmanın sözlü aşamasında, Arş.Gör.Özge Demirdelen önderliğinde yarışmaya hazırlanan,  Süheyla Şişman, Mustafa Aslan Çelik, Abdulvahap Tatlı  ve Mehmet Onur Altunay’dan oluşan takımımız Türkiye birincisi olurken,  Takım Çalıştırıcıları  Dr.Öğr.Üyesi Selen Serder ve  Öğr. Gör. Tuğçe Arslanpınar önderliğinde yarışmaya hazırlanan,  İlayda Lara Sapmaz, Yusuf Karaağaç, Anıl Güzey, Özge Pehlivan ve Merve Beyhan’dan oluşan takımımız ise Türkiye üçüncüsü oldu. Takımlarımız aynı zamanda en iyi davacı dilekçesi ile en iyi davalı dilekçesi ödüllerini de alarak önemli bir başarıya daha imza attılar.

 

ÇAĞ GENÇLİK KULÜBÜ 8. PROJELERİ İLE YUNANİSTAN’DA !

Çağ Gençlik Kulübü’nün partnerliğini yürüttüğü, Champions Factory’nin ise ev sahipliği yaptığı The Greatest Wealth is Health Gençlik Değişim Projesi 1-9 Nisan tarihleri arasında Yunanistan’ın Komotini şehrinde gerçekleşti. 5 ülkeden (İngiltere, Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan) toplamda 35 gencin katıldığı The Greatest Wealth is Health projesine Türkiye’yi temsilen Üniversitemizden Gülzemin Canbolat, Ecem Arzuhan Serin ve Esin Deniz Göndelen yer aldılar. Öğrencilerimiz proje süresince spor ve aktif yaşam alanında sunumlar hazırlayıp, eğitimler verdiler.

 

HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİMİZİN ELSA BAŞARISI

Merkezi Brüksel'de bulunan, dünyanın en büyük hukuk fakültesi ögrencileri topluluğu olan ELSA (European Law Students' Association) Avrupa Genç Hukukçular Derneği'nin, Türkiye Genişlemeden Sorumlu Direktörlüğü görevine Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencimiz Mehmet  Onur ALTUNAY seçildi.Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Öğretim Görevlimiz Fatma TOKÖZ GÖKTEPE’ye ABD’den Burs

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlisi Fatma TOKÖZ GÖKTEPE, Study of United States Institutes (SUSI) tarafından, Seattle Üniversitesi’nde “Contemporary American Studies” konusunda eğitim ve araştırma bursu kazandı. Dil eğitimi alanında Türkiye’deki öğretim elemanları arasından sadece GÖKTEPE’nin kazandığı bursu dünya genelinde yaklaşık on kişi aldı. Fatma TOKÖZ GÖKTEPE’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ÜNİVERSİTEMİZ HUKUK FAKÜLTESİ ELSA’DA TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

ELSA-İstanbul  (The European Law Students' Association/ Avrupa Genç Hukukçular Derneği) tarafından düzenlenen "Prof. Dr. Rona Serozan III. Kurgusal Duruşma Yarışması"nda, Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 3. oldu.  Türkiye’den 40 fakültenin katıldığı yarışmada, Arş. Gör. Orkun TAT’ın  koçluğunda hazırlanan öğrencilerimiz  Bekir Gökfe Çelik, Semih Can Yıldız, Damla Bayındır, Mustafa Ekici ve İlayda Sapmaz’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

ÇAĞ’DAN, TÜBİTAK PROJELERİNE DESTEK

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları 2017 – 2018 başvurusu kabul edilen  "Doğa Dostu Matematik” ve “Akdenizde El Ele Gökyüzünü Keşfetmeye” adlı projeler, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Kurumu tarafından desteklenmeye uygun görüldü. Üniversitemiz Uzay Gözlem ve Araştırma Merkezi sorumlusu Öğretim Görevlisi Arif Solmaz her iki projede de eğitmen olarak katkı sağlayacak. Bu proje kapsamında, merkezimiz bünyesindeki planetaryum ve gözlemevinde, katılımcı öğrenci ve öğretmenlere teorik ve uygulamalı gökbilim eğitimleri verilecek.

 

ÇAĞ GENÇLİK KULÜBÜ’nden ULUSLARASI PROJE

 

1. Aşaması Bulgaristan’da gerçekleştirilen Entrepreneurial Lab’da, Çağ Gençlik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ülkemizi temsilen, Türkiye Liderleri olarak projede yerlerini almışlardı. Projenin 2. Aşaması ise Macaristan’ın  başkenti Budapeşte’de gerçekleşti. ÇAĞ GENÇLİK KULÜBÜ’nün ortak olduğu projeye, üniversitemizi temsilen Uluslararası İlişkiler Bölümü 3.sınıf öğrencisi Seda YÜKSEK liderlik yaparken, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü 4. sınıf öğrencisi Emre Hasan TURAÇ’da katılımcı olarak yer aldı.

 

ÇAĞLILAR ÇİNCE OLİMPİYATLARINDA

Üniversitelerarası Çince olimpiyatlarında üniversitemizi başarıyla temsil eden ögrencilerimizi ve Çince hocamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLER ÖĞRENCİMİZE AVRUPA’DAN BURS

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Nurettin Gevri, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün Macaristan Hükümeti ile ortak yürüttüğü Stipendium Hungaricum Yüksek Lisans Eğitim Anlaşması kapsamında, Macaristan’da yüksek lisans bursu kazandı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ÖĞRETİM ÜYEMİZ PROF.DR.İLHAN ÖZTÜRK 'ÜN DÜNYA BAŞARISI

 

Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğretim Üyesi Prof.Dr. İlhan ÖZTÜRK RePEc/IDEAS (Research Paper in Economics) verilerine göre dünyadaki 50,000 ekonomist arasında makaleleri en çok görüntülenenler arasında 1. Sırada yer almıştır.

RePEc veri tabanına kayıtlı 50,000 ekonomist ve 13,669 kuruluş yer almaktadır. Repec tarafından aylık olarak 36 gösterge kullanılarak yayınlanan sıralamaya göre, Prof. Dr. İlhan ÖZTÜRK Dünya genelinde makaleleri en çok görüntülenen ekonomistler arasında 1. Sırada yer almıştır. Prof. Dr. İlhan ÖZTÜRK’ün 155’in üzerinde Uluslararası Dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmakta ve birçok uluslararası dergi editörlüğü ve hakem kurulu üyeliği bulunmaktadır. Ayrıca Mart 2018 itibari ile Google Scholar atıf verilerine göre çalışmalarına toplam 6,824 atıf yapılmış ve H-Endeksi 41’dir.

 

Öğretim üyemiz Dinesh Ramoo , Almanya’da Wolkswagen Vakfı tarafından düzenlenen Herrenhauser Konferansı’nda "Expanding into the unknown: Analysing Speech Errors in a Non-European Language" başlıklı bildirisiyle birinci seçildi.

 

ESN ÇAĞ’A ERASMUS INTERNATIONAL’DAN ÖDÜL

Üniversitemiz ESNÇAĞ (Erasmus Student Network) Kulübü, Social Erasmus ve Exchange Ability alanlarında, Erasmus International tarafından da övgü alan projeleriyle ödül aldılar. Uluslararası Ofis Koordinatörü Gül KULAK danışmanlığında çalışmalarını sürdüren kulübün başkanı Burçak ARIKAN, “48 üniversitenin projeleriyle katıldığı etkinlikte en iyiler ödülünü almak bizi son derece mutlu etti. Son yıllarda bu ödülü üst üste alan tek üniversite olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bağlamda da uluslararası alandaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

Çağ Hukuk mezunumuz Tuna Yasin DOYUK Türkiye'nin En etkili 100 avukatından biri seçildi

İngiliz derecelendirme kuruluşu Legal500’ün açıkladığı, Türkiye'nin en etkili 100 şirket avukatı listesi yayınladı. Üniversitemiz Hukuk Fakültesi mezunu Tuna Yasin DOYUK, binlerce avukatı geride bırakarak,  listeye girmeyi başardı ve  bizleri gururlandırdı. Porland Porselen’in Türkiye ve İngiltere lokasyonunu yöneten ve İstanbul Barosuna kayıtlı olarak çalışan Tuna Yasin DOYUK,  aynı zamanda New York Eyalet Barosu'na 'affiliate member' olarak kayıtlı. Mezunumuz Tuna’nın başarılarının daim olmasını diliyor ve kendisini kutluyoruz.

 

ÖĞRENCİMİZ DOĞUKAN USLU'YA ABD'DEN DAVET

        Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü 4.sınıf öğrencisi Ömer Doğukan USLU, Türkiye'den her yıl beş öğrencinin seçildiği ve bu yıl  Dialogue Institutes tarafından  düzenlenen, United States Department of State tarafından desteklenen “SUSI- Students Leadership” programına seçildi.

         Türkiye’den seçilen sadece beş öğrenciden biri olan USLU, Amerika Birleşik Devletleri tarafından 5 haftalığına Philadelphia, Atlanta, New York ve Washington D.C. şehirlerinde gerçekleştirilecek workshoplara davet edildi.

     Doğukan USLU “Amerikan hükümeti ihtiyaçlarımızı karşılayarak bizi birçok kültürel etkileşime dahil etti, örneğin Budist tapınakları, farklı kiliseler, sinagoglar ve farklı kültürel tarihi alanlara gittik aynı zamanda birçok farklı akademisyen, politikacı ve bilim insanıyla tanışma ve  Beyaz Saray, United States Capitol ve New York Birleşmiş Milletler Ana Merkezi'ne girme fırsatım oldu.  İngilizce eğitimim sayesinde böylesine önemli bir fırsatı elde ettiğim için Üniversiteme çok teşekkür ederim. Ayrıca Uluslararası İlişkiler öğrencisi olarak aldığım mesleki eğitim sayesinde workshoplarda zorlanmadan önemli çalışmalar yapabildim” dedi.

 

Çağ'da Uluslararası Girişimcilik Semineri

Üniversitemiz Uluslararası Ofis tarafindan "The way of Success" konulu seminer düzenlendi. Bulgaristan Champions Factory'den Üniversitemize gelen Shirin Amin, Alexandra Goteva ve Alexander Balabanov tarafından verilen seminerde öğrencilere 'girişimcilik ' ve yurtdışı staj olanakları hakkında detaylı bilgiler verildi.

 

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ & ULUSLARARASI RABAT ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ

 

Çağ Üniversitesi, Avrupa, Amerika ve Çin'den sonra Kuzey Afrika ülkesi Fas'ın, Uluslararası Rabat Üniversitesi ile de işbirliği gerçekleştirdi. Beş kıtadan ellinin üzerinde üniversiteyle işbirliği bulunan Üniversitemizin Uluslararası Ofisi, Fas'ın Rabat şehrinde bulunan Uluslararası Rabat Üniversitesi ile ikili anlaşma imzaladı. Kurulan temaslar sonrası, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ali Engin Oba, Uluslararası Rabat Üniversitesi yetkililerini yerinde ziyaret ederek işbirliğimizin her iki üniversitenin uluslararasılaşma stratejilerine uygun olduğu kadar, Türkiye ve Fas'ın dış politika stratejilerine de katkıda bulunacağını belirtti.

 

 

ÇAĞLI ÖĞRENCİ AVRUPA’DA PSİKOLOJİ ÖĞRENCİLERİNİ TEMSİL EDECEK

    Üniversitemiz Psikoloji Bölümü öğrencisi  Gülzemin CANBOLAT başarılarına bir yenisini daha ekledi. Öğrencimiz, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda Dış İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek Türkiye’deki binlerce psikoloji öğrencisini, Avrupa’da temsil etme hakkı kazandı. Malta’da gerçekleştirilen 32. EFPSA (Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) Kongresi’ne katılarak görevi devraldı. Bir yıl boyunca EFPSA’da Türkiye Psikoloji Öğrencileri Koordinatörü olarak görev yapacak öğrencimize ÇAĞ Ailesi olarak başarılar dileriz.

 

 

Çağ Üniversitesinde Uluslararası Akreditasyon

Çağ’dan bir ilk daha

İlklere imza atan Çağ Üniversitesi’nin İngilizce Hazırlık Okulu, uluslararası alanda gurur verici bir başarıya imza attı.

Uluslararası, tarafsız ve bağımsız ‘Pearson Assured’  kalite denetimine tabi tutulan İngilizce Hazırlık Okulu, kurum tarafından konulan 68 kalite standardına uyum sağlayıp, başarılı bir performans göstererek ve değerlendirme sürecinden başarıyla çıkarak, uluslararası düzeyde akredite edildi. Böylelikle, bölgede bu akreditasyona sahip ilk üniversite olma özelliğini elde etti.

İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’siyle birlikte çalışan, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren ‘Pearson Assured’, Çağ İngilizce Hazırlık Okulu’nu (yönetim-organizasyon, fiziksel kapasite, öğrencilere sağlanan olanaklar, eğitim kalitesi, planlanması ve yürütülmesi, öğretim elemanı temini ve yeterliliği, kayıtların doğruluğu ve erişilebilirliği ve ölçme-değerlendirme gibi temel kalite ölçütleri kapsamında değerlendirdi. Dünya’nın en prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Pearson Assured, aynı zamanda The Financial Times ve Penguin Readers gibi önemli kuruluşları da bünyesinde bulundurmaktadır.

İngilizce Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü çalışmalar uluslararası standartlarda

Çağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ünal AY “Dil eğitimi programının amacı, öğrencilere dil becerilerini kazandırmak ve onları hem ulusal hem uluslararası düzeyde rekabet gücüne sahip alanlarda çağdaş değerleri temsil eden, dinamizmlerini bu alanlara yansıtan üretken bireyler ve liderler yetiştirmektir. Bir dünya üniversitesi olan Çağ Üniversitesi,  yabancı dilin uluslararası arenada  önemine dikkat çekerek,  kurulduğu 1997 yılından bu yana %100 İngilizce eğitim vermektedir. Akreditasyonlar, gerek Avrupa Üniversiteler Birliği’nin, gerekse YÖK’ün son dönemde ağırlık verdiği konuların başında geliyor. 6 aylık yoğun bir çalışma neticesinde elde edilen başarıdan dolayı son derece memnunuz. Bu başarıda emeği geçen, İngilizce Hazırlık Okulu akreditasyon ekibimize teşekkür ederim” dedi.

Çağ Üniversitesi Hazırlık Okulu Müdürü Hamdi ÖNAL akreditasyon tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada  “Dünyaca ünlü ‘Pearson Assured’ tarafından verilen kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından son derece önemli.  Bu akreditasyonla birlikte Çağ İngilizce Hazırlık Okulu’nun yürüttüğü çalışmaların, uluslararası standartlarda olduğu kanıtlandı. Dileyen öğrenciler başarıyla bitirdikleri programın ‘Pearson Assured’ tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak ve bu sertifika Çağ öğrencileri için referans oluşturacak. Bu sertifika, öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak ve ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak” dedi.