Adaylara Bilgi

ADIN TENİS TAKIMIMIZIN ÜNİVERSİTELER ARASI BAŞARISI

Mersin Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Üniversiteler arası Tenis Turnuvası'nda, kadın tenis takımımız ikinci oldu. Psikoloji bölümü öğrencimiz Elenur Günüç ve Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz Çağla Su Pirim ile Berrenur Yılmaz’dan oluşan takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

 

ESN ÇAĞ ÜLKEMİZE 2 ULUSLARARASI ÖDÜL KAZANDIRDI

Erasmus Student Network International kapsamında 42 ülkenin yıl içerisinde yaptığı projelerin oylanması sonucunda ESN'in en başarılı projesi, ESN Çağ ve TPÖÇG Yerel Proje Ekibi tarafından yürütülen "Camp of Future" seçildi. ESN Çağ kulübümüzün yönetim kurulu aynı zamanda yürüttükleri "Awareness of Disability Team" eğitimi ile trainingSTAR dalında ödül alarak ESN  Türkiye'ye iki ödül birden getirdi.Bu süreçte emeği geçen ESN Çağ yönetim kurulu üyelerini ve gönüllü eğitmenlerini tebrik ederiz!

 

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİMİZİN ULUSLARARASI BAŞARISI

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Zeynep Aydın, İtalya'da bulunan dünyaca ünlü Padova Üniversitesi’nde "Cognitive Neuroscience and Clinical Neuropsychology" Yüksek Lisans Programına kabul edildi.
Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrencinin başvurduğu programa, tam burslu olarak 2. sıradan girmeyi başaran öğrencimiz, kariyerini Padova Üniversitesi’nde hedefi olan nörobilim alanında sürdürecek. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİMİZİN BAŞARISI

Üniversitemiz 3. Sınıf Psikoloji Bölümü öğrencisi Özge İŞLER Avrupa’nın en büyük öğrenci ağı olan Erasmus Student Network’de Türkiye Social Inclusion Proje Koordinatörü seçilmiştir. Öğrencimiz, ESN International’ın bu uzun soluklu programında ESN Türkiye’yi temsilen görev alacak.

 

ÇAĞ HUKUK TÜRKİYE BİRİNCİSİ

İngiliz derecelendirme kuruluşu Legal500’ün açıkladığı, Türkiye'nin en etkili 100 şirket avukatı listesi yayınladı. Üniversitemiz Hukuk Fakültesi mezunu Tuna Yasin DOYUK, binlerce avukatı geride bırakarak,  listeye girmeyi başardı ve  bizleri gururlandırdı. Porland Porselen’in Türkiye ve İngiltere lokasyonunu yöneten ve İstanbul Barosuna kayıtlı olarak çalışan Tuna Yasin DOYUK,  aynı zamanda New York Eyalet Barosu'na 'affiliate member' olarak kayıtlı. Mezunumuz Tuna’nın başarılarının daim olmasını diliyor ve kendisini kutluyoruz.

 

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ KENYALI ÇOCUKLARI GÜLÜMSETTİ

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde “Sanal Dünyalarda Eğitim Projesi“ proje yürütücüsü ve dersin sorumlu öğretim elemanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Gülmez ile Dr. Öğretim Üyesi Saadet Sağtaş ve Araştırma Görevlisi Gizem Koçak tarafından 2019-2020 akademik yılı içerisinde öğrencilerimizin de katılımı ile hayata geçirildi. Proje kapsamında oluşturulan 3D sanal kampüste, İİBF öğrencilerimize eğitim verildi.Ders kapsamında “Feed a Smile - Live and Learn in Kenya Int'l” yardım kuruluşu işbirliği ile Nakuru, Kenya’da yaşayan yardıma muhtaç çocuklara yardım etkinliği düzenlendi. Öğrencilerimizin katılımıyla sanal dünya içerisinde organize edilen konser, oyunlar vb. aktivitelerle toplanan bağışlar ile Live and Learn in Kenya kuruluşu bünyesinde eğitim gören çocukların bir günlük yiyecek ihtiyacı karşılandı.Sanal dünyalar gibi yeni teknolojilerin toplum ve bireylerin gelişimini nasıl etkilediğini, “iyi örnek” niteliğindeki iş ve yardım kuruluşlarının katılımı ile öğrencilerimize aktararak sanal dünya içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin sonunda hem öğrencilerimizin hem de yardıma muhtaç çocukların mutluluğu gözle görülmeye değerdi.Çocuklar üniversitemize, dersin sorumlu öğretim elemanına ve öğrencilerimize fotoğraflı teşekkürlerini ilettiler.Çağ Üniversitesi evrensel değerler çerçevesinde topluma ve çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip, etik değerleri göz önünde bulunduran bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiş bir üniversite. Bu doğrultuda gösterdikleri başarılı takım çalışması için öğrencilerimize teşekkür ederiz.