Adaylara Bilgi

Bilişim Sistemleri

 

Dünyanın internetle tanışmasıyla birlikte, uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemiz de bilişim teknolojilerine yatırım yaparak, teknolojik gelişmelere adım atmıştır. Güncel teknolojilerin ve dünya standartlarında bilişim hizmetlerinin, üniversite bünyesinde sunulması amaçlanmıştır.

İletişim teknolojilerinin yaygınlaşması ile birlikte, bilgiye nokta bağımsız istenilen her yerden, her an ulaşmak, teknolojik çağın gereklerini yerine getirmenin her geçen gün daha büyük önem kazanması ile birlikte, çalışma alanları da sürekli değişmekte ve genişlemektedir.

Mevcut durumda üniversitemiz, kendi bünyesinde kullandığı bilişim sistemlerini sürekli geliştirerek,  en yeni teknolojileri öğrencilerimize kazandırarak, bölgede adeta bir teknoloji üssü yaratmıştır. Bilgisayar laboratuvarları ve serbest kullanım alanında hp thinclient mimarisi kullanılmıştır. Sistemi 8 Adet Blade sunucu desteklemektedir. Toplam 245 Thinclient PC ile öğrencilerimize hizmet sunmaktadır.

Kütüphane içerisinde yüksek teknoloji ve işlem kabiliyetine sahip 20 adet Hp Ultra Elit PC hem katalog tarama hem de araştırmalar için öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Bunlara ek olarak yine kütüphane içerisinde ödünç kitap alır gibi notebook alınarak kullanılabilmektedir. 30 adet hp notebook bu kapsamda hizmete sunulmuştur. Tüm kampüs alanında ve kütüphanemiz içerisinde kablosuz internet hizmeti 7/24 çalışmaktadır.