Adaylara Bilgi

 

Niğde’de düzenlenen Üniversiteler arası Basketbol 2. Lig müsabakaları sonucunda Çağ Üniversitesi basketbol takımı, grubunda Şampiyon olarak 1. Lige çıkmaya hak kazandı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi,  Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Adıyaman Üniversitesi’nin katıldıkları müsabakalarda, Çağ Üniversitesi finalde Hitit Üniversitesiyle oynadığı maçta galip gelerek, şampiyon oldu. Farklı spor branşlarında katıldıkları Üniversitelerarası şampiyonalarda, derecelerle dönen Çağ Üniversitesi, öğrencilerine uluslararası standartlarda sahalarıyla her türlü sportif aktivite olanaklarını sağlıyor.Yıl boyu Üniversitenin Spor Müdürü Ahmet TOK’un önderliğinde müsabakalara hazırlanan öğrenciler, disiplinli çalışmalarının karşılığını kupayla taçlandırdılar. Takım Kaptanı Çağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğrencisi Barkın SÖNMEZ “ Hukuk, Psikoloji, İngilizce Öğretmenliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi farklı bölümlerde okuyan takım arkadaşlarımla, azimli çalışmalarımızın sonucunda önemli bir başarı elde ettik. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılındaki birinci lig mücadelemizde de aynı azim ve kararlılıkla maçlara hazırlanacağız” dedi.Turnuva sonrası sporcuları makamında ağırlayan Çağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ünal AY “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Akademik başarılarının yanında, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerdeki çalışmalarını son derece önemsiyoruz” dedi.

 

 

Üniversiteler arası Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası'nda, Üniversitemiz İ.İ.B.F Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi Mustafa Yalçın, sol kolda Türkiye 3.sü oldu. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Üniversiteler arası Türkiye Boks Şampiyonası'nda, 91 kg sporcumuz Abdulkadir Zerman üçüncü olarak,  bronz madalya aldı. Öğrencimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

ESN ÇAĞ’IN düzenlediği ve Türkiye’deki bir çok üniversiteyi ağırladığı ESN 101 Akdeniz bölgesinde ilk defa üniversitemizin ev sahipliğinde 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşti.Etkinlik süresince ESN Türkiye & ESN International’ın yapısı ve nasıl işlediği konu alındı. Yönetim Kurulu, Komiteler, Projeler, Hedefler tanıtıldı. Toplantının amacı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerin ESN şubelerinin üyelerini bilgilendirmek ve eğitmekti. ESN’in rolü, ESN tarihi, etkinlik planlaması, sosyal medya ve web sitesi yönetimi konusunda workshoplar düzenlendi. 7-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. ESN 101; ESN Türkiye Yönetim Kurulu, Çukurova Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi katılımları ile gerçekleşti.

 

 

Kişisel Gelişim Kulübü başkanımız ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Taylan Yıldırım Bilkent Üniversitesi Operational Research Kulübü tarafından düzenlenen “15. Genç Akademi / Türkiye’nin Üniversiteler Buluşması” etkinliğinde “Fark Yaratan Temsilci” ödülü almıştır.

 

 

Mersin Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığına Psikoloji Bölümü 2.sınıf öğrencimiz Cansu Aşıcı seçildi. Ayrıca İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü 1. sınıf öğrencimiz Yonca Kırsoy ve Uluslarası İlişkiler bölümü 1. sınıf öğrencimiz Utku Bozkurt da yönetime seçildiler.

 

 

Uzman eğitmen eşliğinde turnuvalara hazırlanan Üniversitemiz kadın tenis takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen, toplamda 46 tenis takımının katıldığı Üniversiteler arası Tenis Turnuvası’nda ikinci oldu.Galatasaray Üniversitesi, 17 Eylül Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi’ni yenerek, grubundaki karşılaşmaları nağmalup birinci bitiren Üniversitemiz, son 12 takım arasına girmeyi başardı.Finalde Süleyman Demirel Üniversitesi ile eşleşen Çağ’lı sporcular, turnuvayı ikinci olarak tamamlayarak, kupayı kaldırmaya hak kazandılar. Sporcularımız Şevval Akış, Zeynep Sude Bağın, Nazlıcan Aydın, Berrenur Yılmaz’ı tebrik ederiz.

 

 

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Elif Ezgi AVCI, 67 üniversitede temsilciliği bulunan ve Türkiye genelinde psikoloji öğrencileri için son derece nitelikli faaliyetler yürüten, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) Genel Sekreterliği görevine getirildi. Bir yıl boyunca TPÖÇG'de Genel Sekreter olarak görev yapacak öğrencimiz Elif Ezgi’ye başarılar diliyoruz.

 

 

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi Ve Bilim Okulları 2017 – 2018 başvurusu kabul edilen  "Doğa Dostu Matematik” ve “Akdenizde El Ele Gökyüzünü Keşfetmeye” adlı projeler, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Kurumu tarafından desteklenmeye uygun görüldü. Üniversitemiz Uzay Gözlem ve Araştırma Merkezi sorumlusu Öğretim Görevlisi Arif Solmaz her iki projede de eğitmen olarak katkı sağlayacak. Bu proje kapsamında, merkezimiz bünyesindeki planetaryum ve gözlemevinde, katılımcı öğrenci ve öğretmenlere teorik ve uygulamalı gökbilim eğitimleri verilecek.