2021/2022 AKADEMİK YILI SOSYAL KULÜPLER LİSTESİ

 
  KULÜP ADI KULÜP DANIŞMANI                BAŞKAN  
1)

1907 Unifeb

1907 Unifeb Başkanı

 

1907 Unifeb

 

Çağ Üniversitesi çatısı altında bulunan Fenerbahçe'li öğrencileri birleştirmek ve bu ortak paydanın yarattığı imkanlarla sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmak.

Ahmet Tok

Batuhan Dumlu

 

 

2)

Artölye

Artölye

Artölye

*

Arş. Gör. Seyfettin Özdemirel

Sılanur Koçyiğit

 
3)

Anka Kulübü

Anka Kulübü Başkanı

Anka Kulübü

ÇAĞ ANKA kulübü olarak üyelerimizi bir araya getirerek kaynaşmayı, sosyal sorumluluk projeleri ile insanların bu konudaki bilincini geliştirmeyi, farkındalık yaratmayı ve yardıma muhtaç tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmayı arzulamaktayız. Bu amaç doğrultusunda, yardıma ihtiyacı olan eğitim kurumlarına, örneğin köy okullarına projeler düzenlemek ve onları eğitime teşvik ederek; kütüphane, eğitim, giyim materyalleri desteğinde bulunmayı hedeflemekteyiz. Paylaşmanın huzuruna erişerek, sosyal sorumluluk kapsamında gerek görülen yerlere yardımlar düzenlemeyi, bir ve bütün olduğumuz duygusunu yaşatmayı ve bunu hatırlatmayı amaçlamaktayız.

Öğr. Gör. Gökçe Kelahmet Eylül Uluç
4)

Atatürkçü Düşünce Kulübü

Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı

Atatürkçü Düşünce Kulübü

Amaç; Seminer, söyleyişi, açık oturum vb. toplantılar düzenlemek ve kulübün düşünce bütünlüğü amacı doğrultusunda yayın faaliyetleri yaparak; kültürel faaliyetler ve geziler düzenlemektir.

Dr. Öğr. Üyesi Veli Köroğlu Sencer Berk Gencer
5)

Büyülü Fener Sinema Kulübü

Büyülü Fener Sinema Kulübü Başkanı

Büyülü Fener Sinema Kulübü

Amaç; Çağ Üniversitesi öğrencilerinin sinema doğrultusunda bilgilenmelerini ve bilinçlenmelerini sağlayacak eğitimler vermek ve bu alanlarda aktif olarak rol alacakları etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin sosyal ve girişimci ruhlarını geliştirmek, sinema alanında faaliyet göstermelerini desteklemektir.

Arş. Gör. Aysel Ulugüner Aslı Ünel
6)

Çağdaş Kültür Kulübü

Çağdaş Kültür Kulübü Başkanı

Çağdaş Kültür Kulübü

Ama; Atatürk İlke ve İnkılâplarını, Cumhuriyet kazanımlarını ve Türk Milletinin Cumhuriyet tarihi boyunca bize kattıkları değerlere aidiyet duygusu içinde bu kapsamda konferans veya sergi türünde etkinlikler düzenlemek.
Kültür - Sanat dünyasının başarılı isimleriyle kültürel sohbetler/röportajlar düzenlemek.

Öğr. Gör. Zeynep Beril Yolaçan  Çağdaş Özgül
7)

Çocuk Gelişimi Kulübü

Çocuk Gelişimi Kulübü Başkanı

Çocuk Gelişimi Kulübü

Amaç; Çocukların gelişiminin önemini vurgulayıp, bu süreçlerini kapsamlı olarak inceleyerek, çocukların zihinsel, sosyal ve duygusal olarak bütüncül bir bakış açısı ile gelişmelerine katkıda bulunabilecek, çalışma alanı sağlamaktır.

Öğr. Gör. Rana Rudvan Yaren Pekergin
8)

Çukurova Gençlik Kulübü                

Çukurova Gençlik Kulübü Başkanı

Çukurova Gençlik Kulübü

Amaç;Öğrencilerin ders dışı zamanlarında keyif alarak farkındalık kazanacakları etkinlikler hayata geçirmeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda kültürel, sosyal ve sanatsal olay ve olgulara farklı perspektiflerden bakarak, bakış açılarını zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Öğr. Gör.Tolga Çay  M.Emre Çil 
9)

Edebiyat Kulübü

Edebiyat Kulübü Başkanı

Edebiyat Kulübü

Amaç;  Edebiyat alanında öğrencilerin gelişmesini desteklemek, bilinçlendirmek, boş zamanlarını değerlendirmelerini ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Belde Aka Melisa Ödül
10)

Engelsiz Yaşam Kulübü

Engelsiz Yaşam Kulübü Başkanı

Engelsiz Yaşam Kulübü

*

Öğr. Gör. Ayşe Tazegül Ali Berkem Aktemur

 

11)

ESN Çağ Kulübü

ESN Çağ Kulübü Başkanı

ESN Çağ Kulübü

Amaç;Kulübün ulusal ve uluslararası platformlarda Çağ Üniversitesi’ni temsil etmesi, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile Üniversiteye gelen öğrencilere etkinlik yapması ve yaşamlarındaki zorluklara yardım edilmesi amaçlanır. 

Öğr. Gör. Gül Kulak İnci Nur Toros
12)

E-spor Kulübü

E-spor Kulübü Başkanı

E-spor Kulübü

Amaç; Çağ Üniversitesi öğrencilerinin günümüzde yaygınlaşan bilgisayar oyunlarının, Türkiye ve dünya çapında çeşitli aktivitelerine, turnuvalarına, etkinliklerine katılım sağlamaya teşvik ederek, hem kişisel başarılara etken alacağına hem de okulumuz adına çeşitli başarılar getireceği düşünülerek ayrıca bilgisayar oyunlarına zaman ayıran öğrencilerimizin birbirleriyle oryantasyonuna olanak sağlamaktır.

Arş. Gör. Mehmet Ekizoğlu  Furkan Yiğit 
13)

Extreme ve Doğa Sporları

Extreme ve Doğa Sporları Kulübü  Başkanı

Extreme ve Doğa Sporları Kulübü

Amaç; Monoton gezilerden sıkıldıysanız,  kendinize farklı bir hobi arıyorsanız, eğlenmeyi bir numaralı hedefi olarak gören yeni insanlarla tanışmak ve hayatınıza birazcık heyecan katmak istiyorsanız Doğa ve Extreme Sporları Kulübü olarak karşınızdayız. “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” sorusuna yanıtı “çok gezen” olanların ve gezmelerini doğa ile taçlandıranların bir araya geldiği bir kulübüz. Mersin ve Adana çevresinde, istek ve talep üzerine farklı şehirlerde ve ilçelerde adrenalin patlaması yaşamaya, deneyimlemeye hazır olan üyelerimizle beraber eğlenmeyi hedefleyen bir kulüp olmayı amaçlıyoruz. Doğanın ve extreme sporlarının önemini üyelerimize tanıtıyoruz. Spor yapmanın en keyifli yolunun doğa sporları olduğuna ve adrenalin hormonu salgılamamızın, kaygı seviyemizi en aşağı çekmenin ve mutluluk seviyemizi yukarı çekmenin en keyifli yolunun extreme sporları olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin doğal güzelliklerini hep beraber keşfe çıkıyoruz. Çeşitli gezi organizasyonları düzenliyoruz. Kulüp bünyesinde doğa yürüyüşleri, kamp etkinlikleri,  bisiklet turları, yamaç paraşütü, kaya tırmanışı gibi etkinlikler düzenlemekteyiz. Üye sayısı arttıkça etkinlik sayısı da artmakta ve istek ile talebe göre şekillenmektedir. Üyelerimizin bol bol gülümsemesini ve doğa ile kalmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Ahmet Tok Mustafa Solmaz
14)

Felsefe Kulübü

 

Felsefe Kulübü Başkanı

Felsefe Kulübü

Amaç; Dünyayı ve insan doğasını daha iyi kavrama hissinde olan gençlerin birlikte araştırarak, öğrenerek ve öğreterek düşünce özgürlüğü temelinde buluşmasıdır.

Öğr. Gör. Ahmet Selim Tümkaya  Gaye Zeynep Direkçi
15)

Festival Kulübü

Festival Kulübü Başkanı

Festival Kulübü

Amaç; Düzenlenecek konser, festival, konsept parti, gezi gibi organizasyonlarda öğrencilerin sosyalleşmelerine destek olmaktır.

Öğr. Gör. Leyla Karademir Ekin Topçuoğlu 
16)

Genç Girişimciler Topluluğu

Genç Girişimciler Topluluğu  Başkanı

Genç Girişimciler Topluluğu 

Amaç; Biz Genç Girişimciler Topluluğu olarak hedefimiz insanlara girişimcilik ruhunu aşılamak, doğru yatırım, doğru ve yeni nesil ticarete adapte etmektir. E-ticaretin önemini anlatmaktır bu doğrultuda amacımız ilk başta bilinçlendirmek çeşitli konularda seçkin insanlarla beraber çalışma yaparak konferanslar ve toplantılar düzenlemektir.

Öğr. Gör. Duygu Demircan  Yiğithan Özergin
17)

Genç Hukukçular Kulübü

Genç Hukukçular Kulübü Başkanı

Genç Hukukçular Kulübü

Amaç; Çağ üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin hukukun çeşitli dalları arasındaki etkileşimleri inceleyerek bu çeşitlilik arasındaki bağların ve farkların tahlilini yaparak ve hukuk dünyası ile ilgili çeşitli seminerler ,konferanslar , etkinlikler ve sertifika programları düzenleyerek üyelerine üstün hukukçu kimliği kazandırmaktır.

Arş. Gör. Nilay Soydan Emre Tekman
18)

Gezi ve Organizasyon Kulübü

Gezi ve Organizasyon Kulübü Başkanı

Gezi ve Organizasyon Kulübü

Amaç: Çağ Üniversitesi öğrencilerinin isteklerine öncelik vererek hem üniversite içi hem üniversite dışı tatil, tur, festival, konferanslar düzenleyerek öğrencilerin üniversite yıllarını daha keyifli geçirmelerine katkı sağlamaktır.

Ahmet Tok Çağla Selay Yalınız
19)

İnovasyon Kulübü

İnovasyon Kulübü Başkanı

İnovasyon Kulübü

Amaç; İnovasyon Kulübünün amacı Üniversite öğrencilerini yenileşen ve gelişen dünyaya hazırlayarak onları bu dünyaya uyumlu bireyler haline getirmektir. Öğrencilere bu alanlarda çeşitli eğitimler, etkinlikler ve simülasyonlar vererek bu yenilen dünyaya adapte etme olmalarını sağlıyoruz.. Üniversite sonrası kariyer için büyük şirketlerle öğrencileri buluşturarak onlara iş hayatları için rehberlik sağlıyoruz. Dünyadaki en son trendleri ve teknolojiyi konferanslarımızla öğrencilere tanıtıyoruz.

Doç. Dr. Murat Gülmez Doğukan Işık 
20)

İşletme ve Ekonomi Kulübü

İşletme ve Ekonomi Kulübü Başkanı

İşletme ve Ekonomi Kulübü

Amaç; İşletme ve ekonomi kulübünün öncelikli amacı, katılımcılara güncel Türkiye ve dünya ekonomilerinin güncel konularında araştırma ve incelemeler yapmak; bu konularda uzman kişi ve kuruluşların deneyimlerinden faydalanmak ve bu yolla ortaya çıkan bilgileri Çağ Üniversitesi öğrencilerine aktarmak; Çağ Üniversitesi öğrencilerine meslek ve iş kolu seçimi konularında yardımcı olacak bilgileri sağlamak için onları firma ve sektör temsilcileri ile buluşturmak; üyelerinin iş ve staj imkanlarından yararlanmalarını kolaylaştırmak.

Dr. Öğr. Üyesi A. Gökhan Sökmen Eda Subaşı
21)

Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Topluluğu

Kamu Denetçiliği Kulübü Başkanı

Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Topluluğu Kulübü

Merhabalar, Kamu Denetçiliği Kurumunu tanıtmak, başvuru sürecini anlatmak, hak arama kültürü oluşturmak ve insan haklarının gelişimine katkıda bulunmaktır.

Arş. Gör. Hasan Basri Özkan  Atakan Erhan
22)

Kariyer Kulübü

Kariyer Kulübü Başkanı

Kariyer Kulübü

Amaç ; Çağ Üniversitesi öğrencilerini kariyer imkanları konusunda bilgilendirmek, staj çalışması yapan kurumlarla iletişim kurarak üyelere staj imkanı yaratmak ,iş, kariyer, yönetim kongrelerine katılmak ve üniversitemizde benzer kongreler düzenlemek, Cv yazma, mülakat teknikleri, mülakat simülasyonları eğitimleri düzenleyerek üyelerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Öğr. Gör. Eda Kayhan Meziyet Ongun
23)

Kişisel Gelişim Kulübü

Kişisel Gelişim Kulübü Başkanı

Kişisel Gelişim Kulübü

Amaç; Çağ Üniversitesi öğrencilerinin isteklerine öncelik vererek üniversite içerisinde söyleşiler, konferanslar düzenleyerek öğrencilerin üniversite yaşamlarında keyifli, kaliteli ve verimli zaman geçirmelerine destek olmaktır.

Arş. Gör. Hazal Ezgi Özbek Sema Nur Onan
24)

Kültürel Yaşam Topluluğu

Kültürel Yaşam Topluluğu Başkanı

Kültürel Yaşam Topluluğu

*

Öğr. Gör. Öykü Ekin Oktay Oğuz Dilbaz

 

25)

Kızılay Kulübü

Kızılay Kulübü Başkanı

Kızılay Kulübü

Amaç; 

Öğr. Gör. Süreyya Saygılı Aybüke Bozdoğan 
26)

Lösev Fayda Topluluğu

Lösev Fayda Topluluğu Başkanı

Lösev Fayda Topluluğu

Amaç: "Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için..."
LÖSEV FAYDA TOPLULUĞUNU kurmaktaki amacımız lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları ile ortak çalışıp yardımcı olabilmektir.
 
Türkiye'de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple LÖSEV FAYDA TOPLULUĞUMUZ gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır

Öğr. Gör. Ali Mesut Temizer Ali Avcı
27)

Milli Bilinç ve Farkındalık Kulübü

Milli Bilinç ve Farkındalık Kulübü Başkanı

Milli Bilinç ve Farkındalık Kulübü

Amaç: üniversite öğrencilerinin tarih, kültür ve sanat alanındaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak sosyal, düşünsel ve kültürel bağlamdaki faaliyetler için bir çatı oluşturmak, gençlerde, ortak kültür, sanat ve tarih bilincinin oluşmasına zemin hazırlamaktır.

Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Cankut Ecem Arzuhan Serin
28)

Müzik Kulübü

Müzik Kulübü Başkanı

Müzik Kulübü

Amaç;  Müzikle uğraşmak isteyen öğrencileri teşvik etmek, amatör müzik grupları kurmak ve konserler düzenlemek, müzik enstrümanlarının kullanımına yönelik kurslar düzenlemektir.

Arş. Gör. Murat Besen Kardelen Atamer
29)

Oryantiring Kulübü

Oryantiring Kulübü Başkanı

Oryantiring Kulübü

Amaç; Oryantiring sporunu üniversitemizde tanıtma, insanları bu spora teşvik etme,bu spor sayesinde kişisel olarak kazanım elde etme(yeni bilgiler ve deneyimler kazanma),ruhen ve bedenen gelişim sağlama bunun dışında ülke çapında olan organizasyonlara katılma, buralarda başarı kazanmaya çalışma ve bu kazanımlarla beraber Çağ Üniversitesini temsil etme,tanıtma,ve duyurma kazanımlarını amaçlar.

Ahmet Tok Onur Arıkan
30)

Özgecan Kadın Hakları Kulübü

Özgecan Kadın Hakları Kulübü Başkanı

Özgecan Kadın Hakları Kulübü

Amaç; Çağ Üniversitesi öğrencileriyle toplumsal cinsiyet rollerini incelemek ve ögrencilerle kadınların deneyimlerini ve bakış açılarını görünür kılmaya yönelik disiplinler arası çalışmalar yapmak ve eğitimler vermektir. Aynı zamanda Lgbti+ bireylerin  toplumda yaşadıkları sorunlarla ilgili çalışmalar yapmaktır.

Öğr. Gör.Tuğçe Arslanpınar Tat Başak Keskin
31)

Pati Dostları

Pati Dostları Başkanı

Pati Dostları

Amaç:  Çağ Üniversitesi öğrencilerini ve Mersin-Adana halkını hayvan hakları konusunda bilinçlendirerek, öğrencilerin hayvan hakları ve ilgili konularda düzenlenecek olan çalışmalarda etkin olarak görev almalarını sağlayarak hayvan sevgililerini pekiştirmektir.
 Öncelikli olarak üniversite içerisinde, Mersin ilçelerinde ve çevre illerdeki sokak hayvanlarına, barınaklara ve doğa hayvanlarına yönelik sağlık, beslenme, barınma ve korunma konularında iyileştirme, geliştirme ve düzenleme üzerine yapılacak olan; ayrıca halkın hayvan hakları ve hayvan sevgisi konusunda bilinçlendirilmesine ve insanlarla hayvanların iç içe yaşadığı ekosistemin ve habitatın korunmasına yönelik çalıştayları ve çalışmaları kapsamaktadır. 

Arş. Gör. Beyza Şahin Ülger Çiloğulları

32)

Psikoloji Kulübü

Psikoloji Kulübü Başkanı

Psikoloji Kulübü

Amaç; Çağ Üniversitesi Psikoloji Kulübü olarak ana hedefimiz öğrencilerimizin alan bünyesinde etik, ahlaki ve mesleki gelişimlerini desteklemektir. Psikoloji öğrencilerimiz başta olmak üzere öğrencilerimize psikolojinin alt alanlarını tanıtmak ve öğrencilerin ders dışında da aktif olmasını sağlamaktır. Amaçlarımız doğrultusunda etkinlikler, organizasyonlar ve projeler gerçekleştirerek öğrencilerimizi hem birbiriyle hem alan çalışanlarıyla bir araya getirip öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmaktır. Psikoloji Kulübümüz, yürütme kuruluna ek olarak akademik etkinlik, ar-ge, basın-yayın, sosyal etkinlik-sosyal sorumluluk olmak üzere 4 alt birimden oluşmaktadır. Akademik etkinlik birimimiz, kulübümüz bünyesinde gerçekleşecek akademik faaliyetlerin düzenlenmesi ve yürütülmesinden sorumludur. AR-GE birimimiz, öğrencilerimizin saha deneyimi elde etme gayesiyle çeşitli konularda projeler üzerinde çalışmak ve gerçekleştirilmesini sağlamaktan sorumludur. Basın-Yayın birimimiz, kulübümüze ait sosyal medya hesaplarından ve kulübümüzün çıkardığı "Psinopsis" adlı psikoloji dergimizin yayınlanmasına kadar olan süreçlerden sorumludur. Sosyal etkinlik-Sosyal sorumluluk birimimiz öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projelerinde yer almasını sağlamak ve psikoloji öğrencileri başta olmak üzere öğrencilerimizi bir araya getirecek sosyal etkinlikler düzenlenmesinden sorumludur.

Öğr. Gör. Sara Hurşidi  Cansu Aşıcı 
33)

Satranç Kulübü

Satranç Kulübü Başkanı

Satranç Kulübü

Amaç; Üniversite içindeki satranç severleri bir araya getirmektir. Hem usta oyuncuları hem de şahı vezirden ayıramayacak olanları kulübe üye olmaya davet eden kulüp "önemli olan satrancı az ya da çok bilmek değil; satrancı sevmek, satrançtan zevk almak" düşüncesini benimsemektedir. Üniversite içi turnuvalar ve çeşitli seviyelerde satranç derslerine ek olarak, üniversiteler arası dostluk maçları, simültane gösteriler ve benzeri aktiviteler düzenlemeyi hedefler.

Ahmet Tok Didem Sürmelioglu
34)

SEK Tiyatro Kulübü

SEK Tiyatro Kulübü Başkanı

SEK Tiyatro Kulübü

Amaç; Öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak, tiyatroyu sevdirmek, grup çalışmasına katılımı teşvik etmek, bireylerin gözlem kabiliyetini artırmak ve bilinçli seyirci oluşumuna katkıda bulunmak adına tiyatro oyunları sergilemek ve sergilenen oyunları üniversite öğrencileriyle buluşturmaktır.

Öğr. Gör. Leyla Karademir Ali Emre Nergiz 
35)

Sosyal Fikir Atölyesi Topluluğu

Sosyal Fikir Atölyesi Topluluğu Başkanı

Sosyal Fikir Atölyesi Topluluğu

Amaç;  Üniversite öğrencilerinin tarih, kültür ve sanat alanındaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak sosyal, düşünsel ve kültürel bağlamdaki faaliyetler için bir çatı oluşturmaktır.

Öğr. Gör. Ufuk Kocatepe Damla Alkaş
36)

Tenis Kulübü

Tenis  Kulübü Başkanı

Tenis Kulübü                   

Amaç: Tenis sporu ile ilgilenenleri bir araya getirmek ve bu amaçla etkinlikler düzenlemektir.

Ahmet Tok Merve Hilal Ünüvar
37)

Toplum Gönüllüleri Kulübü

Toplum Gönüllüleri Kulübü Başkanı

Tolum Günüllüleri Kulübü                 

*

Dr. Öğr. Üyesi Kahraman Kıral İlgi Taner

 

38)

Toplumsal Farkındalık Kulübü

Toplumsal Farkındalık Kulübü Başkanı

Toplumsal Farkındalık Kulübü                   

Amaç: Amacımız azınlık grupların refahı ve kişisel gelişimi destekleyecek etkinlikler, seminerler düzenlemektir. Kısaca amacımız hem bilinçlenmek hem de bilinçlenirken de eğlenebilmek.

Öğr. Gör. Emine Saraç Berivan Selçuk
39)

Türk Tarih Kulübü

Türk Tarih Kulübü Başkanı

Türk Tarih Kulübü

Amaç; Amacımız ,arkaplanını tarihte bulup günümüzde önem arz eden konularda toplumumuzu aydınlatmak ve Türk Tarih'inin kadim sayfalarında ilgilileri yolculuğa çıkartıp , geçmişten bugüne bir köprü olup ;tarih şuuruna sahip gençlerin yetişmesine öncü olarak geleceğe emin adımlarla yürümektir.

Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Cankut Buğra Gülderen
40)

Türkçe Topluluğu

Türkçe Topluluğu Başkanı

Türkçe Topluluğu

Amaç; Milli varlık ve bütünlüğümüzün en temel göstergesi olan Türkçenin yabancı dillerin olumsuz etkilerinden korunmasına yardım etmek, fakirleştirilmesini önlemek, doğru kullanılmasına ve zenginleştirilerek geliştirilmesine katkıda bulunmak, Türkçenin sahip olduğu kendine özgü nitelikleri ve değerleri öne çıkaran çalışmalar yaparak Atatürk İlkeleri ışığında, akılcı bir toplum için Türkçenin önemini vurgulamaktır.

Öğr. Gör. Ali Köroğlu  Hatice Arı
41)

Uluslararası Hukuk Kulübü

Uluslararası Hukuk Kulübü Başkan V.

Uluslararası Hukuk Kulübü

Amaç; Hukukun farklı dalları arasındaki etkileşimi göz önünde bulundurarak öğrencilere hukukçu kimliği kazandırmaya yönelik hukukun her alanıyla ilgili seminerler, konferanslar ve sertifik programları düzenlemektedir.

Dr. Öğr. Orkun Tat Ezgi Yüce
42)

Uluslararası İlişkiler Kulübü

Uluslararası İlişkiler Kulübü Başkanı

Uluslararası İlişkiler Kulübü

Amaç; Uluslararası İlişkiler disiplini çerçevesinde Uluslararası İlişkiler alanında uzman kişilerin bir araya gelmesinde yardımcı olmak, entelektüel tartışma yeteneklerini geliştirmek amacıyla atölye çalışmaları yapmak ve öğretim üyeleriyle birbirleri arasında iletişim kurmasında ve ilerlemesinde katkıda bulunmak.

Öğr. Gör. Saffet Akkaya

Anılcan Kaya

43)

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü Başkanı

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü

Amaç; Kulüp üyelerimizi iş hayatıyla tanıştırarak, çevrelerine katkı sağlayan seçkin iş adamları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kulüp üyelerimizi bilgili, etkin ve iş hayatına hazır hale getirmek, ülkemizin en iyi kulüpleri arasında yer almak, itibarımızı arttırmak ve mezunlarımız arasında güçlü bir bağ sürdürmek.

Öğr. Gör. Ersin İnal Yuşa Saydanoğlu
44)

Yeşilay Kulübü

Yeşilay Kulübü Başkanı

Yeşilay Kulübü

Amaç; Çağ üniversitesi öğrencilerinin sosyal yaşam içinde yararlı bireyler olmasını sağlamak

Toplumun yeşilayın faaliyet alanlarındaki sorunlarını öğrenmek bunları teorik ve pratik yöntemlerle çeşitli düzeylerde çözümlemeye çalışmak

Çağ Üniversitesi öğrencileri arasında yeşilayın faaliyet konularıyla ilgili dayanışma ve işbirliğini sağlamak amacıyla sosyal etkinlikler bulunmak

Kulüp üyelerinin gerek üniversite bünyesindeki diğer kulüpler gerekse sivil toplum kuruluşları ile ortak gerçekleşirilecek faaliyetlerle fikir edinmelerini ve tecrübe kazanmalarını sağlamak

Öğr. Gör. Sultan Pelin Acar Semanur Ünsal
45)

Çeviri Kulübü

Çeviri Kulübü Başkanı

Çeviri Kulübü

*

Dr. Öğr. Üyesi Aysun DAĞTAŞ Onur Can Çelik
46)

Halkbilimi Topluluğu

Halkbilimi Topluluğu Başkanı

Halkbilimi Topluluğu

*

Dr. Öğr. Üyesi Begüm KURT Betül Ördem