Çağ Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni alan bölgemizdeki ilk ve tek Üniversite oldu

 

 

 Çağ Üniversitesi olarak Covid-19 küresel salgının başladığı günden itibaren hızlı ve güvenli kararlar alarak, hem eğitim-öğretim sürecinin yönetilmesini, hem de hijyen ve temizlik konularındaki çalışmaları özveri ve titizlikle yürüttük.

    Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, Üniversitemizde kurulan “Koronavirüs Salgınıyla Mücadele Komisyonu” tarafından oluşturulan, “Covid-19 Acil Durum Eylem Planı” çerçevesinde; salgın yönetimi, farkındalık ve bilgilendirme eğitimleri, koruma ve korunma yöntemleri kuralları belirlendi.
 
    Üniversitemiz, aldığı önlemler ve yaptığı çalışmalar sonucunda, pandemi riskini en aza indirmeyi hedefleyerek, Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Belgelendirme Programı koşullarını yerine getirip, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni almaya hak kazandı.

    Alanında birçok ilke imza atan ve öncülük etmeyi misyon edinen Üniversitemiz, bölgede bu belgeyi alan ilk ve tek üniversite oldu.