ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ - MERSİN BAROSU İŞBİRLİĞİ

 

 

 

Üniversitemiz,  Mersin Barosu ile bilimsel, sosyal, eğitsel ve diğer alanlarda geliştirilecek ortak faaliyetlerin ve bu faaliyetlere yönelik iş ve işlemlerin nasıl yapılacağının belirlenmesi, toplumumuzun insan hakları, çocuk hakları, kadın hakları, tüketici hakları, avukat hakları ve diğer konularda bilinçlenmelerinin sağlanması, bu konularda toplumda farkındalık ve bilinç oluşturulması, topluma haklarının öğretilmesinin sağlanması ve sahip oldukları hakların kullanılması konusunda toplumun bilinçlenmesinin sağlanmasına yönelik olarak yapılacak çalışmalar kapsamında, işbirliği protokolü imzalandı.

       Rektörümüz Prof. Dr. Ünal AY ve Mersin Baro Başkanı Av. Gazi ÖZDEMİR tarafından imzalanan protokol kapsamında ayrıca, toplumu koruyucu, önleyici, geliştirici ve destekleyici panel, konferans, sempozyum, çalıştay ve söyleşiler de düzenlenecek. İmza töreninde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şehnaz ŞAHİNKARAKAŞ ve Prof. Dr.  Çetin BEDESTENCİ ile Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şenol KANDEMİR de hazır bulundular.

     İmza töreni sonrası Başkan ÖZDEMİR, Genel Sekreter Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Venüs CÖMERT tarafından verilen  Hukuk Fakültesi 1.sınıf öğrencilerinin,  Hukuka Giriş dersine sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Öğrencilerle, mesleki bilgi ve deneyimlerini paylaşan ÖZDEMİR, öğrencilerin hukuk öğrenimi ve uygulamaya yönelik sorularını yanıtladı.