ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ & KOLUMAN OTOMOTİV ENDÜSTRİ A.Ş. İŞBİRLİĞİ

Üniversitemiz ile Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. arasında , Üniversite-Sanayi  İşbirliği kapsamında, protokol imzalandı.

Protokolü, Genel Müdür Cengiz ADAK ve Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal AY  imzaladılar. Prof. Dr. AY,protokol sonrası yaptığı açıklamada  "Üniversitelerin eğitim ve öğretim kalitesini iyleştirmede dış paydaş ilişkilerinin ve işbirliklerinin geliştirilmesinin  günümüz koşullarında son derece  önemli  bir aşamadır" dedi. KOLUMAN A.Ş. Genel Müdürü Cengiz ADAK ise, özellikle imzalanan üniversite-sanayi işbirliğinin  güçlendirilmesinin her  iki kurum içinde  güzel  bir  sinerji yaratabilmede etkili olacağını ifade etti.

İmzalanan protokol; Üniversite ile Kuruluş arasında bilimsel veya teknolojik araştırma proje çalışmaları, Üniversite ve Kuruluşun birlikte gerçekleştirecekleri projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, Üniversiteye ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, Üniversite ile Kuruluş arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği, Üniversite öğretim üyelerinin Kuruluşta yapacakları danışmanlık çalışmaları, Üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini Kuruluş’la işbirliği içinde yapmaları, Üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini Kuruluşla işbirliği içinde yapmaları, Üniversite ile Kuruluş arasında karşılıklı seminer, konferans, teknik gezi gibi tanıtım etkinlikleri esaslarını kapsıyor.