2020 YKS KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

Sevgili Öğrenciler, Çağ Ailesine Hoş Geldiniz.

2020 YKS sonuçlarına göre Üniversitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Sizleri Çağ Ailesinin bir üyesi olarak görebilmenin heyecanı içerisinde öğrenci kayıtlarının nasıl yapılacağı konusunda bilgi vermek istiyoruz.

2020 YKS sonucu Üniversitemize yerleşenlerin kayıt işlemleri online olarak, https://ubs.cag.edu.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Kayıtlar, işlem sırası aşağıda belirtildiği şekilde tarafınızdan gerçekleştirilecektir.

 1. 2020 YKS sonucuna göre  programa tam burslu yerleşen öğrenciler kayıtlarını doğrudan yapabileceklerdir. Üniversitemiz programlarına indirimli veya ücretli yerleşen öğrencilerimiz ise öncelikle öğrenim ücreti peşinatını https://www.cag.edu.tr/tr/mali-isler-mudurlugu-ucretler sayfamızdan öğrenip ilgili hesaba yatıracaklar, bu işlemi takiben Mali İşler Dairesi Başkanlığı’nca kendilerine mali onay verilecektir. Kayıt ekranı sadece mali onay almış ve tam burslu öğrenciler için açık olacaktır.
 2. Kayıt için öğrencilerimiz sisteme https://ubs.cag.edu.tr/ykskayit Kimlik Numarası + Doğum tarihi ve Güvenlik Kodu ile giriş yapacaklardır. Öğrencimiz tam burslu değil ve mali onay almamış ise ekrana, “Dönem peşinatını yatırdıktan sonra mali onay ile sisteme giriş yapabilirsiniz” uyarısı gelecektir.
 3. Öğrencimiz kayıt ekranında kendisinden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmak zorundadır. Bu bilgiler öğrencinin eğitim hayatı boyunca kullanılacak bilgiler olduğundan gereken hassasiyetin gösterileceğine inanıyoruz.
 4. Kayıt için gerekli belgeleri taranmış şekli ile yüklemeniz gerekmektedir. Bu belgeler;
 1. Dekont - Zorunlu (Tam Burslu haricinde),
 2. Diploma/Mezuniyet Belgesi ,
 3. Nüfus Belgesi (ön/arka) ,
 4. Yerleştirme Sonuç Belgesi ,
 5. Biyometrik Vesikalık Fotoğraf ,
 6. Askerlik Durum Belgesi ,
 7. Hazırlık Durumu Belgesi (varsa), Muafiyet talep formu.pdf ,
 8. Proficiency talep pormu.pdf ,
 9. Engelli ise “Engelli Durum Raporu” ,
 10. İkâmetgah Belgesi .

                 5. Kayıt ekranında yüklenmesi zorunlu olan belgeler kırmızı renkle belirtilecek, öğrencimiz zorunlu olan belgeleri yüklemeden “Kaydı Tamamla” işlemini yapamayacaktır. Akademik takvime göre eğitim başladığında online kayıt sistemine yüklenen bu belgelerin asılları  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına 23 Ekim 2020 tarihine kadar teslim edilecektir.

 1. Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunan programlara kayıtlanan öğrencilerimiz için, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından,

yapılacaktır. Sınavlar, A. Yaşar Bayboğan Kampüsü Adana-Mersin D-400 Karayolu Üzeri Yenice-Tarsus-Mersin adresinde yüzyüze yapılacaktır.

 Prof.Dr. Ünal AY

REKTÖR