DOKTORA VE TEZLİ/TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINDA BURS OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

T.C. ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARI İLE ALINMIŞ OLAN EN SON BURS ORANLARI

      Çağ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Doktora ve Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına başvuracak adaylara, geçerli ALES puanlarına göre yüzde 25 burs, yüzde 50 burs veya yüzde 75 burs uygulanmakla birlikte; kendi Çağ Üniversitesi Lisans mezunlarına ise yüzde 50  oranında burs veriyor.

      Kazanılan burslar tezli/tezsiz yüksek lisans programlarında 2 yıl/4 dönemi kapsamakta olup, doktora programlarında ise 4 yıl/8 dönemi kapsamaktadır.

      Buna göre Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılmış ve eğitime devam edecek olan İşletme Yönetimi Tezli/Tezsiz, Sağlık Kurumları Yönetimi Tezli/Tezsiz, Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Tezli/Tezsiz, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Tezli/Tezsiz, Kamu Hukuku Tezli/Tezsiz, Özel Hukuk Tezli/Tezsiz, Psikoloji Tezli/Tezsiz, İngiliz Dili Eğitimi Tezli ile Türk Dili ve Edebiyatı Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programları ile İşletme Yönetimi Doktora Programı ve İngiliz Dili Eğitimi Doktora Programına başvuracak adaylar, geçerli olan ALES' ten herhangi bir puan türünden en az 60,000 - 64.999 arasında puan alanlara % 25 burs, 65,000 - 79,999 arasında puan alanlara % 50 burs ve 80,000 - üzeri arasında puan alanlar da % 75 burs almaya hak kazanmaktadır.

        Ayrıca her bir tezli yüksek lisans, doktora programlarında azami 2 öğrenciye eğitimleri süresi boyunca % 100 Burs verilecektir. % 100 Bursu kazanabilmenin şartı ise ön alım koşuluna göre geçerli bir ALES’ ten herhangi bir puan türünden en yüksek puanı almış olan 2 öğrenci şeklinde belirlenecektir.

      Bunun yanı sıra, Çağ Üniversitesi lisans programlarından mezun olanlara  İşletme Yönetimi Tezli/Tezsiz, Sağlık Kurumları Yönetimi Tezli/Tezsiz, Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Tezli/Tezsiz, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Tezli/Tezsiz, Kamu Hukuku Tezli/Tezsiz, Özel Hukuk Tezli/Tezsiz, Psikoloji Tezli/Tezsiz, İngiliz Dili Eğitimi Tezli ile Türk Dili ve Edebiyatı Tezli  Yüksek Lisans Programlarına başvuranlarada burs olanağı sunulmaktadır. Bu Tezli/Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına başvuran Çağ Üniversitesi lisans programı mezunları; genel başvuru koşullarını karşılamaları halinde (ALES' ten herhangi bir puan türünden en az 55,000 - 79,999 arasında puan alanlar)  % 50 burs kazanmakta iken ALES sınavına yeniden girmek suretiyle ALES puanlarından herhangi birinden en az 80,000 – üstü olanlar ise % 75 burs elde edebileceklerdir.