Kariyer Merkezi

Kariyer Merkezi

Öğr. Gör. Ayferi TUĞCU

 

ÇAĞ CO-OP Kariyer Uygulamaları ve Araştırma Merkezi

Yüksek Lisans Eğitimini Çağ Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde gerçekleştirmiş olup, Haliç Üniversitesinde İşletme Doktorası programına özel öğrenci statüsünde devam etmektedir.

Özel sektörde başladığı profesyonel yaşantısına kamu da Üst düzey yöneticilik yaparak devam ederken aynı anda Belediye birliklerinde de Genel Koordinatörlük görevleri yürütmüştür.

Yerel Yönetimlerde yürüttüğü projeler dahilinde Görevde yükselme eğitimleri vererek eğitimcilik kariyerine giriş yapmıştır.

Profesyonel hayat deneyimleri neticesinde Kadınların Ülke ekonomisine gerekli katkıyı sunmakta zorlandığını fark ederek, bu konuda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere; Sivil Toplum kuruluşlarında da görevler almaya girişmiştir.

Şu anda İş dünyasında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunda olarak görev almaktadır.

Halen Girişimci İş Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Çukurova Sanayici İş Dünyası Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Türk Girişim İş Dünyası Konfederasyonu İş Dünyasında Kadın Komisyonu üyeliği görevlerini aktif olarak yürütmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları ile ve bireysel girişimleri ile, uzun dönemden beri Kadının iş hayatına ve ekonomiye kazandırılması konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Bu doğrultuda kendisinin de eğitici olarak yer aldığı eğitim programları ve seminerler düzenlemiştir.

Sivil toplum kuruşlarında yürüttüğü çalışmalarda, bölgenin Üniversite sanayi işbirliğini pekiştirecek projelerde yer alarak; genç insan kıymetinin doğru yönlendirilmesi için gerekli deneyim ve vizyonu edinebilmiştir.

Çağ Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında Öğretim Görevlisi olarak Halkla İlişkilere Giriş ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve uygulamaları derslerini vermekte ve Kariyer Uygulamaları ve Araştırma Merkezi yöneticiliğini yürütmektedir.

 

İletişim:

Ofis

Teknoloji Merkezi

e-mail 

ayferitugcu@cag.edu.tr

Tel

0324 651 48 00

Fax

0324 651 48 00

Facebook Erişim: https://www.facebook.com/groups/239372612785888/

Hakkımızda:
İşverenler artık yeni mezun arıyor ama fark yaratan yeni mezunlar arıyor.  Bu doğrultuda kendinizi geliştirmeniz önemli rol oynuyor. Üniversite hayatınızı verimli bir şekilde geçirebilmek sizin elinizde doğru yol haritası çizerek istediğiniz limana ulaşabilirsiniz.  Çağ Üniversitesi Kariyer Merkezimiz siz değerli mezun ve öğrenimine devam eden öğrencilerimize doğru noktadan başlayabilmeniz için her türlü desteği vermeye hazırdır. Mezuniyetten sonra kariyerine yön verecek danışman arayan öğrencilerimiz için de çalışmalar yürütür. Çalışmalarını yürütürken, üniversite Halkla İlişkiler Müdürlüğü,  Öğrenci Dekanlığı, Mezunlar Derneği ve Kariyer Kulübü ile işbirliği içerisindedir.

 Amacımız:
Üniversite öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kariyer planlarına yardımcı olmaktır.    Eğitim hayatına devam eden öğrencilerimizin part time iş ve staj olanakları hakkında bilgi vermek ve bu konuda işverenlerle bağlantıya geçirmek, özgeçmiş hazırlamalarına yardımcı olmak, mülakat teknikleri hakkında bilgilendirmek, yetkinliklerini arttırmak için etkinlik ve çalışmalar yürütmektedir.

Faaliyetlerimiz:
Çeşitli seminerler, deneyim paylaşım ortamları ve işe alım ve staj için bilgilendirme yapan stantlarının olduğu Kariyer Günleriniüniversitenin tüm bölümlerini baz alarak öğrencilerin işverenlerle bir araya gelmelerine olanak sağlayacak şekilde geleneksel olarak her yıl düzenler.

Üniversitemizin girişimci mezunlarıyla girişimcilik eğilimi olan öğrencileri bir araya getirir ve deneyimlerini aktarmalarına olanak sağlar.

Çağ Üniversitesi Mezunlar Derneği

07 Temmuz 2010 yılında faaliyete geçen Çağ Üniversitesi Mezunlar Derneği, üniversitemizde okuyan arkadaşlarımıza kariyerlerinde liderlik etmek amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.