ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ KENYALI ÇOCUKLARI GÜLÜMSETTİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde “Sanal Dünyalarda Eğitim Projesi“ proje yürütücüsü ve dersin sorumlu öğretim elemanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Gülmez ile Dr. Öğretim Üyesi Saadet Sağtaş ve Araştırma Görevlisi Gizem Koçak tarafından 2019-2020 akademik yılı içerisinde öğrencilerimizin de katılımı ile hayata geçirildi. Proje kapsamında oluşturulan 3D sanal kampüste, İİBF öğrencilerimize eğitim verildi.

Ders kapsamında “Feed a Smile - Live and Learn in Kenya Int'l” yardım kuruluşu işbirliği ile Nakuru, Kenya’da yaşayan yardıma muhtaç çocuklara yardım etkinliği düzenlendi. Öğrencilerimizin katılımıyla sanal dünya içerisinde organize edilen konser, oyunlar vb. aktivitelerle toplanan bağışlar ile Live and Learn in Kenya kuruluşu bünyesinde eğitim gören çocukların bir günlük yiyecek ihtiyacı karşılandı.

Sanal dünyalar gibi yeni teknolojilerin toplum ve bireylerin gelişimini nasıl etkilediğini, “iyi örnek” niteliğindeki iş ve yardım kuruluşlarının katılımı ile öğrencilerimize aktararak sanal dünya içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğin sonunda hem öğrencilerimizin hem de yardıma muhtaç çocukların mutluluğu gözle görülmeye değerdi.

Çocuklar üniversitemize, dersin sorumlu öğretim elemanına ve öğrencilerimize fotoğraflı teşekkürlerini ilettiler.

Çağ Üniversitesi evrensel değerler çerçevesinde topluma ve çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip, etik değerleri göz önünde bulunduran bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiş bir üniversite. Bu doğrultuda gösterdikleri başarılı takım çalışması için öğrencilerimize teşekkür ederiz.