AKADEMİSYENLERİMİZİN ULUSLARARASI BAŞARILARI

AKADEMİSYENLERİMİZİN ULUSLARARASI BAŞARILARI
AKADEMİSYENLERİMİZİN ULUSLARARASI BAŞARILARI

1-Öğretimiz Üyemiz Prof.Dr.İlhan Öğretim’ün Dünya Başarısı

Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Öğretim Üyesi Prof.Dr. İlhan ÖZTÜRK RePEc/IDEAS (Research Paper in Economics) verilerine göre dünyadaki 50,000 ekonomist arasında makaleleri en çok görüntülenenler arasında 1. Sırada yer almıştır.

RePEc veri tabanına kayıtlı 50,000 ekonomist ve 13,669 kuruluş yer almaktadır. Repec tarafından aylık olarak 36 gösterge kullanılarak yayınlanan sıralamaya göre, Prof. Dr. İlhan ÖZTÜRK Dünya genelinde makaleleri en çok görüntülenen ekonomistler arasında 1. Sırada yer almıştır. Prof. Dr. İlhan ÖZTÜRK’ün 155’in üzerinde Uluslararası Dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmakta ve birçok uluslararası dergi editörlüğü ve hakem kurulu üyeliği bulunmaktadır. Ayrıca Mart 2018 itibari ile Google Scholar atıf verilerine göre çalışmalarına toplam 6,824 atıf yapılmış ve H-Endeksi 41’dir.

2- Psikoloji Bölümü Öğretim üyemiz Dinesh Ramoo’ya Uluslararası Ödül

Öğretim üyemiz Dinesh Ramoo , Almanya’da Wolkswagen Vakfı tarafından düzenlenen Herrenhauser Konferansı’nda "Expanding into the unknown: Analysing Speech Errors in a Non-European Language" başlıklı bildirisiyle birinci seçildi.

3- Öğretim Görevlimiz Fatma TOKÖZ GÖKTEPE’ye ABD’den Burs

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlisi Fatma TOKÖZ GÖKTEPE, Study of United States Institutes (SUSI) tarafından, Seattle Üniversitesi’nde “Contemporary American Studies” konusunda eğitim ve araştırma bursu kazandı. Dil eğitimi alanında Türkiye’deki öğretim elemanları arasından sadece GÖKTEPE’nin kazandığı bursu dünya genelinde yaklaşık on kişi aldı. Fatma TOKÖZ GÖKTEPE’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

4-Öğretim Üyemiz Dr.Tuğba GÜLEŞ’e Uluslararası Ödül

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Tuğba GÜLEŞ,  Viyana Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen uluslararası konferansta,  “Intellectual Property Protection for Plant Innovation: Farmers as User-Innovators and Farm-Saved Seed Exemption” başlıklı akademik çalışmasıyla, en iyi makale ödülüne layık görüldü. Akademisyenimiz kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

5-ELT Öğretim Görevlimiz Gürcan DEMİROĞLARI’na Uluslararası Ödül

 Üniversitemiz İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğretim  Görevlisi Gürcan Demiroğları, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi'nde "Candidate Academicians' Attitudes Towards Foreign Language Examination"  başlıklı bildirisiyle alanında en iyi bildiri ödülüne layık görüldü. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini üniversitemizde tamamlayan Demiroğları’nı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.