Görevlerimiz

Öğrenci Dekanlığımız,  öğrencilerimizin üniversite yaşamına ilişkin akademik ve sosyal gelişimlerini uygun değer düzeyinde tutabilmek için Rektörlük, akademik birimler, genel sekreterlik, kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kariyer Merkezi ve Çağ Üniversitesi Mezunlar Derneği ile işbirliği içerisinde çalışmaktadır. 

Öğrencilerimiz, genel veya bireysel, akademik veya idari tüm sorunlarını, her konudaki dilek, istek ve önerilerini, Öğrenci Dekanlığı aracılığıyla üniversite yönetimiyle paylaşabilirler.

Üniversitemiz öğrencilerinin kayıtlı bulundukları bölümlere göre staj, burs ve benzeri etkinlikleri duyurarak, onların sadece öğretim hayatını değil sosyal ve kültürel hayatlarının da gelişmesine destek verir.

 Öğrenci Konseyi seçimini koordine eden birimdir. 

Öğrenci kulüplerine destek  vermek, Öğrenci kulüplerinin kurulmasına, büyümesine  ve kulüplere olan aktif katılımın artmasına yardımcı olarak, birlik duygularına teşvik etmekteyiz.

Öğrenci Dekanlığı Ofisi   Çağ Üniversitesi’ndeki öğrenci hayatının kalitesiyle ilgili kaygılarınızı görüşmek için, kaynak ve kişileri bulabileceğiniz yerdir. Öğrencilerin bilgi merkezidir. 

Aktiviteleriniz için yardım bulabileceğiniz yerdir. 

 Amerikan Konsolosluğu tarafından sağlanan her yıl Türkiye’den iyi düzeyde İngilizce bilen 14 öğrencinin seçildiği programa ilişkin bilgi alacağınız yerdir. Unutmayın Çağ Üniversitesi her yıl listede!

Avrupa Birliği ve diğer çeşitli Sivil toplum Kuruluşları tarafından sağlanan burslar, stajlar, işler ve çalışma ortamları hakkında geniş bilgi alabileceğiniz yerdir.

Üniversite mezunlarımızla iletişime geçebileceğiniz yerdir. Çalışmalarla ilgili olarak üniversite yönetim Kuruluna ve Senatoya bilgi verir.

Eğitim hayatınızın en önemli basamağı olan üniversite sürecinizin kaliteli bilgiyle donanmış, sosyal ve kültürel beceri ve yetkinliklerini geliştirmiş bireyler olarak yetişmenizde rol oynayarak mezuniyet sonrası yaşamınızda özlemle, mutlulukla ve gururla andığınız renkli ve farklı bir üniversite hayatını size sunmak için sizi ofisimize bekliyoruz.