Derslerin Uzaktan Eğitim Yoluyla Verilmesine İlişkin Öğrencilerimize Duyuru

 

 Değerli Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını nedeniyle yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ile ilgili Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının almış olduğu kararlar kapsamında Üniversitemizde 2019-2020 Bahar Yarıyılı eğitim-öğretimine ve yapılmayan yarıyıl sınavlarına uzaktan eğitim yoluyla devam edilecektir.

Uzaktan eğitim dersleri  http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php adresinden giriş yapılarak işlenecektir. Bu bağlamda;

  1. http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php adresinden giriş yapacağınız eğitim portalının hazırlıkları tamamlanmıştır. Portala giriş yapabilirsiniz.
  2. UBS’deki kullanıcı adınız http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php   adresine tanımlanacaktır. Şifre olarak Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı kullanınız.
  3. Bu şifrelerle  http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php adresimize giriş yaparak, almış olduğunuz bütün derslerle ilgili hocalarınızın yaptığı bilgilendirmelere ulaşabileceksiniz.
  4. Dersler, daha önce uygulanan ders programınızda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.
  5. http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php adresinde ders programınızda belirtilen saatlerde giriş yapabilmeniz için gerekli tanımlar hazırlanmaktadır. UBS’de tanımlı olan haftalık ders saatlerinizde giriş yaptığınız takdirde, eş zamanlı olarak hocalarınıza sorularınızı yöneltebileceksiniz.
  6. Hangi derslerin teorik olarak bahar yarıyılında, hangi derslerin uygulamalı olarak bahar yarıyılından sonra işleneceği dersin Öğretim Elemanı tarafından size iletilecektir.
  7. Sisteme giriş, derse katılım vb. konularda bilgi metinleri veya videolar http://ubs.cag.edu.tr:8081/moodle/login/index.php  adresimizden sizlerle paylaşılacaktır. Sistem ile ilgili sorunlarınız için sayfanın sol üst köşesindeki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.
  8. Öğretim Elamanlarının göndereceği dosyaların size ulaşabilmesi için kullanmış olduğunuz e- mail adreslerinizi profil düzenleme ekranından güncelleyebilirsiniz.
  9. Mazeret sınavları ile ilgili duyurular WEB sayfamızdan FAKÜLTE/MYO duyurularından takip edilecektir.
  10. Bazı dersler özel yapıları nedeni ile dersi veren öğretim elemanlarınca belirlenecek uygulama esaslarına tabii olacaktır. Her ders ile ilgili gerekli duyurular ÇUZEM üzerinden derse ait linklerden takip edilmelidir.

            Zaruretten oluşan bu süreçte aksaklığa mahal vermeden uzaktan eğitimin en etkili şekilde hayata geçirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Süreçte bize düşen görev sizlerin kaygılarını giderecek önlem ve uygulamaları hayata geçirmektir. Size düşen görev ise içinde bulunulan şartlar içerisinde bireysel gelişiminize devam etmek ve uzaktan eğitim sistemine hızla entegre olabilmenizdir.

Süreçlerle ilgili tüm duyurular WEB sayfamızda ve FAKÜLTE/MYO altında ve UBS’de yapılacağından sayfaları takip etmeniz gerekmektedir.

Yarıyıl Sonu Sınavları ile Bahar Yarıyılında yapılamayan uygulamalı dersler konusunda ayrıca bir takvim duyurulacaktır.

Sevgi ve sağlıkla kalmanız dileğiyle.

 

Prof. Dr. Ünal AY

     REKTÖR