Coded & Designed by IQ-Medya

 
 
 
ANA SAYFA --> AKADEMİK YAPI --> SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ --> Kamu Hukuku --> Program Ücreti

 


2013 / 2014   EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI PROGRAM ÜCRETLERİ LİSTESİNİ İNCELEMEK İÇİN ( LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ )

 

 

Yüksek Lisans  Programları İçin Ödenecek Ücretler Yukarıda Belirtildiği Gibidir. Bu Nedenle;  
 
 • Eğitim ücretinin  ilk taksiti olarak peşinat tutarlarının bankaya yatırılması yada Mali İşler Müdürlüğünden kredi kartına tek çekimin yapılması gerekmektedir. Kalan taksitleri ise ödeme planında belirtilen sürelerde ödenecektir.
 • 2013 – 2014 Akademik yılında kayıt yaptıracak öğrencilerin Peşinatlarını muhakkak banka şubesine yatırarak kayda gelmeleri gerekmektedir. 
 • Programın paket ücreti 2 yıl = 4 dönem’ dir. ALES puanı ile kayıt yaptırarak ( Özel Öğrenci Statüsünde ders alanlar hariç )  Tezsiz Programı 2 dönem = 1 yıl, Tezli Programı 3 dönem = 1,5 yıl da erken bitirmiş olsalar bile mezuniyetleri için programın paket ücreti olan 2 yıl = 4 dönem lik ücretin ödenmiş olması gerekmektedir.   
 • Yukarıda belirtilen ücretler  1 (bir) yıllık olup, Güz + Bahar dönemlerine aittir. 2 (iki)’nci yılın ödemeleri Mütevelli Heyetinin belirlemiş olduğu oranlar üzerinden Haziran ayından sonra yeniden belirlenir.
 • Eğitim ücretinin tamamı 2 (iki) yıllık ödenecek olup, ALES' ten herhangi bir puan türünden en az 55,000 geçerli not alarak Tezsiz Yüksek Lisans Programına  kayıt  yaptıranlar  ilgili  programın 1 (bir) yılda mezun olunması durumunda 2 (iki) yıllık ücretin  tamamının Peşinat + 9 Taksit (Haziran - Mayıs)  yapılarak ödenmesi gerekmektedir.
 • Dönem kaydını yaptıran, o dönemin ücretini ( o dönem ücretinin kalan taksitlerini ) öder. İlişik kesme işlemi, bu ödemeyi takiben yapılır. Güz dönemi sonu 05 Ocak; Bahar dönemi sonu 25 Mayıs’ dır.
 • Öğrencinin Adı – Soyadı, kayıt olmak istediği yüksek lisans programının ismini veya kayıt yenilemesinin yapılacağı yüksek lisans programının ismini, yılı ve dönemi belirtilerek ödeme yapılacaktır. Taksit ödemeleri yapılırken hangi ayın taksit ödemesi yapılıyor ise ödenen ay’ ın ismi belirtilerek ödeme yapılacaktır.
 • Kalan taksitler için kredi kartı çektirileceğinden dolayı kayıt sırasında kredi kartı istenilecektir.  Bu  sebeple kart sahibinin bizzat gelmesi gerekecektir.  Eğer kredi kartı yok ise kalan taksitler için senet düzenlenecektir.
 • Programlara “Özel Öğrenci Statüsünde” ders almak için kayıt yaptırılabilindiğinden Programlara Çağ Üniversitesi Lisans diploması olanlar hariç kayıt yaptıranlar Burssuz olarak program ücretlerini yatırmaktadırlar. Normal Öğrenci Statüsüne geçmek için ALES sınavından herhangi bir Üniversiteden Lisans diploması  olanlar  için  ALES puanlarından herhangi birinden en az 65,00 – 69,99 arası olanlar  % 25 Burs; en az 70,00 – 84,99 arası olanlar % 50 Burs, en az 85 – üstü olanlar için % 75 burslu olarak almış oldukları ALES puanlarına istinaden ödemiş oldukları ücretler hariç, kalan dönemlik borçları için Burs kazanabilmektedirler. Çağ Üniversiteden Lisans diploması olanlar için ise ALES puanlarından herhangi birinden en az 55,00 – 84,99 arası ile Özel Öğrenci Statüsünde olanlar % 50 Burs kazanmakta iken ALES sınavına yeniden girmek suretiyle ALES puanlarından herhangi birinden en az 85 – üstü olanlar ise % 75 burslu olarak almış oldukları ALES puanlarına istinaden ödemiş oldukları ücretler hariç, kalan dönemlik borçları için Burs kazanabilmektedirler.  
 • Programın maksimum süresi 3 yıl = 6 dönem dir. Bursluluk süresi Burs kazanan öğrencinin 2 yıl = 4 dönem’ ini kapsamaktadır. Ancak 3. yılı olan 5. dönem ve 6. dönemine uzatan bir öğrencinin Burs’ u kesilmektedir. Tez yazanlar için Tez iki ders yerine geçtiğinden ve Tezsiz programda okuyanlar için ise mezuniyet için kaç ders alması gerekiyor ise o kadar ders ücretini burssuz ücret üzerinden öder.
 • Burs kazanarak Programa kayıt olur iken verilen ilk ALES puanları geçerlidir. Ancak farklı bir burs oranını kazanmak üzere yeniden ALES sınavına girerek farklı bir bursun puanını almaları halinde yeni ALES puanları dikkate alınacaktır. ALES’ ten dolayı kazanılan farklı Burslar geçerlidir. Ödenmiş olan tutarlara değil, kalan dönemlik borçlarına yeniden kazanılan burs uygulanacaktır.  
   

 

1. BANKA BİLGİLERİ:       

 

 

ÜNVANI           ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ                
BANKA          İŞ BANKASI
ŞUBESİ           ADANA TİCARİ ŞUBE              
ŞUBE KODU  6070    
HESAP  NO   0003122     
IBAN NO TR46 – 0006 – 4000 – 0016 – 0700 – 0031 – 22
   
 
 
 
2. BANKA BİLGİLERİ:
 
 
 
 
ÜNVANI           ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ                
BANKA          HSBC BANKASI
ŞUBESİ           ADANA KENAN EVREN ŞUBE
ŞUBE KODU  015
HESAP  NO   1000930 – 276    
IBAN NO TR88 – 0012 – 3000 – 1510 – 0093 – 0276 – 00

 

 

 


                              

 Sayfa güncelleme tarihi : 06.05.2013


Geri DönA.Yaşar BAYBOĞAN Kampüsü, Adana - Mersin Karayolu Üzeri 33800 YENİCE / MERSİN

Copyright 2009 Çağ Üniversitesi

Design & Programming IQ-Medya