Yeni web sayfamız test yayınında. Ziyaret etmek için tıklayınız

ÇAĞ & KEHL İŞBİRLİĞİ

ÇAĞ & KEHL İŞBİRLİĞİ

Çağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Almanya’dan KehlÜniversitesi ile   “Ortadoğu’da Artan İstikrarsızlıkların Gölgesinde Türkiye Avrupa Birliği İlişkileri”   başlıklı   atölye çalışması  gerçekleştirildi. 

Çağ Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ali Engin Oba,Doç.Dr. KimbleHumiston, Yrd.Doç.Dr. Sevgi Balkan, Yrd.Doç. Dr. Andris Banka ve Yrd.Doç.Dr. Murat Koç ile Çukurova Üniversitesi’nden Yrd.Doç Dr. Aslı Ilgıt’ın konuşmacı olarak yer aldıklarıetkinlikte “Ortadoğu’daki Sorunlar ve Türk Dış Politikası”, “Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerinde Güncel Sorunlar”, Devlet Dışı Aktörlerin Ortadoğu’da Artan İstikrarsızlıktaki Rolü”  gibi konular ele alındı.

“Dans ve Müzik Eşliğinde Türk Kültürü” adlı bölümde ise Alman öğrenciler geleneksel Türk dansları ve müziği hakkında bilgi edinip,  halay, çiftetelli, horon gibi halkoyunları eşliğinde Çağ Üniversitesi öğrencileriyle birlikteeğlenceli bir gün geçirdiler.

Seminerler dışında, Çağlı öğrencilerin hazırladıkları sosyal aktivelere de katılan Alman öğrenciler, Türk kültürünü, dilini, yaşam tarzını, yerel yiyecek ve içeceklerini yakından tanıma şansına sahip oldular.

 

Facebookta Paylaş