Yeni web sayfamız test yayınında. Ziyaret etmek için tıklayınız

Kayıt Kabul Koşulları

 

Çağ Üniversitesine bağlı;

Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluna öğrenci kabulü, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonuçlarına ve Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen diğer düzenlemelere göre yapılır.

Kesin Kayıt: Üniversitenin birimlerinden birinde öğrenci olma hakkını kazanan aday ÖSYM Başkanlığınca belirlenen süre içinde şahsen kesin kayıt yaptırmak üzere aşağıdaki belgelerle birlikte yerleştirme sonucunda belirtilen birime başvurur.

 

ÇAĞ ÜNİVERSİTESİNİ KAZANAN ADAYLARIN KAYITLARI TÜM BÖLÜM/PROGRAMLAR İÇİN SONUÇ BELGENİZDE BELİRTİLEN TARİHLER ARASINDA MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE FAKÜLTE VE MESLEK YÜKSEKOKULU BİRİMLERİ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR. ( EK KONTENJAN VE DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE GELENLER İÇİN DE AYNI BELGELER)

 

1 - ADAYIN ÖSYS SONUÇ BELGESİ (İNTERNET ÇIKTISI),

2 - ADAYIN MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALDIĞI DİPLOMANIN ASLI YA DA YENİ TARİHLİ MEZUNİYET BELGESİ, DİPLOMASINI KAYBETMİŞ İSE MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALACAĞI DİPLOMA KAYIP BELGESİ,

3 - NÜFUS CÜZDANININ ASLI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİ,

4 - İKAMETGAH İLE İLGİLİ BEYAN,

5 - ASKERLİK ÇAĞINA GELMİŞ VEYA DAHA YÜKSEK YAŞTAKİ ERKEK ADAYLAR İÇİN İLGİLİ ASKERLİK ŞUBESİNDEN ALINACAK "BİR FAKÜLTE VEYA YÜKSEKOKULA KAYDOLMASINDA ASKERLİKÇE BİR SAKINCA OLMADIĞINA DAİR BELGE".(1995-1996 VE DAHA SONRAKİ DOĞUMLULARDAN İSTENMEYECEKTİR.),1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler, b) İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar (İki veya üç yıl süreli bir yükseköğretim programından mezun olup askerliğini yapmamış olan adaylar, dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programına girmek için 2017-ÖSYS'ye başvurabilirler.), c) Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar 2017-ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir. 

6 - 12 ADET 4,5 X 6 CM BOYUTUNDA FOTOĞRAF.

7 - ÖĞRENİM ÜCRETİNİN ÖDENMESİ İLE İLGİLİ BELGE, (ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ' NİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ADANA ŞUBESİNDE BULUNAN 6070 - 0003122 NUMARALI HESABINA, PEŞİNATIN YATIRILDIĞINI GÖSTERİR MAKBUZ İLE KAYDA GELİNİR.  KALAN TAKSİTLER İÇİN KREDİ KARTI ÇEKTİRİLECEĞİNDEN DOLAYI KAYIT SIRASINDA KREDİ KARTI İSTENİLECEKTİR. ÜCRETLER İLE İLGİLİ BİLGİYİ MALİ İŞLER BİRİMİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

8 - BURSLU ÖĞRENCİLERİN BANKAYA YATIRACAKLARI İLK TAKSİT MİKTARLARI MALİ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ SAYFASINDA GÖSTERİLMİŞTİR.

9 - DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER ÖN LİSANS DİPLOMASI VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI, LİSE DİPLOMA ASLI.

10 - DİKEY GEÇİŞ SINAVI İLE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER TRANSKRİPT VE DERS İÇERİKLERİNİ GETİRMELİDİR.

  ÖSYM 2017 KILAVUZU 4.2. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Hesap Bilgileri

 

ÜNVAN                         : Çağ Üniversitesi

BANKA                         : Türkiye İş Bankası

ŞUBE                           : Ticari ŞB. (ADANA)

HESAP NUMARASI           : TR460006400000160700003122

 

ÜNVAN                           : Çağ Üniversitesi        

BANKA                            : Zİraat Bankası Adana Şube

ŞUBE KODU                    : 0013   

MÜŞTERİ NO                   : 25981885

HESAP NO                      : 5002

IBAN NO                        : TR710001000013259818855002